PKO Ekstraklasa. Artur Skowronek podpisał nowy kontrakt. Wisła Kraków stawia na sprawdzone rozwiązanie

Artur Skowronek poprowadzi Wisłę Kraków w następnym sezonie PKO Ekstraklasy. Szkoleniowiec podpisał nowy kontrakt na rok z możliwością przedłużenia.

Artur Skowronek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Artur Skowronek
W sobotę Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie 0:1 z Arką Gdynia i zakończyła sezon w PKO Ekstraklasiee na najniższym bezpiecznym 13. miejscu. Biała Gwiazda zrealizowała cel minimum, jakim było utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Od połowy listopada za wyniki Wiślaków odpowiada Artur Skowronek. Były szkoleniowiec Stali Mielec zastąpił na stanowisku Macieja Stolarczyka po paśmie siedmiu porażek. Drużyna była wtedy na ostatnim miejscu w tabeli. Bilans kadencji Skowronka to dotychczas 10 zwycięstw, cztery remisy oraz osiem porażek. W tym okresie Biała Gwiazda jest siódmą siłą ligi.

38-letni trener będzie kontynuować pracę w kolejnym sezonie. Artur Skowronek może spokojnie planować ruchy kadrowe oraz detale okresu przygotowań po podpisaniu nowego kontraktu na rok z możliwością przedłużenia.

- Jesteśmy w Wiśle Kraków, a Wisła Kraków powinna co sezon walczyć o wysokie cele. Więc to, że w następnym sezonie spadnie jedna drużyna nas nie interesuje. Mamy w sobie ogrom pokory i będziemy pracować w tym krótkim okresie przerwy, żeby zbudować taki zespół, który będzie mógł myśleć o czymś zdecydowanie większym niż miało to miejsce w tym sezonie - powiedział w lipcu Skowronek.

Czy Artur Skowronek wykonuje dobrą pracę jako trener Wisły Kraków?