Premier League: Manchester United - West Ham United. Łukasz Fabiański z wysokimi notami

Manchester United zremisował z West Ham United 1:1, co dla tego drugiego klubu oznaczało utrzymanie w Premier League. Dobre noty za to spotkanie otrzymał od angielskich mediów Łukasz Fabiański.

Łukasz Witczyk
Łukasz Fabiański Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański
Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek ekipa West Ham United zapewniła sobie utrzymanie w Premier League. Aspiracje Młotów były zdecydowanie wyższe i o tym sezonie zespół z Londynu będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Trener David Moyes zrealizował postawiony przed nim cel, jakim było pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W środę Młoty zremisowały na wyjeździe z Manchesterem United 1:1. W doliczonym czasie pierwszej połowy goście objęli prowadzenie po trafieniu Michaila Antonio z rzutu karnego. W 51. minucie wyrównał Mason Greenwood. Dobre noty za to spotkanie otrzymał od angielskich mediów Łukasz Fabiański.

Portal independent.co.uk dał reprezentantowi Polski "7" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "1" oznacza występ poniżej krytyki, a "10" klasę światową. "Na początku spotkania obronił groźne strzały Martiala i Greenwooda. Przy straconym golu nie mógł nic zrobić" - uargumentowano notę dla Polaka.

Taką samą ocenę Fabiański dostał od redakcji Sky Sports i 90min.com. Zauważono, że jego dobre interwencje pomogły Młotom w utrzymaniu się w Premier League. Z kolei portal football.london dał Polakowi "szóstkę". "Jak na jego standardy, to bardzo słabo grał nogami. W pierwszych pięciu minutach dwa razy uratował zespół" - dodano w uzasadnieniu. Noty Łukasza Fabiańskiego: