PKO Ekstraklasa. Wiceprezes Jagiellonii Białystok o Sebastianie Rajalakso: To przykre żyć tylko wspomnieniami

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Agnieszka Syczewska
WP SportoweFakty / / Agnieszka Syczewska
zdjęcie autora artykułu

- To przykre mieć taką karierę, że przez ponad pięć lat żyje się tylko wspomnieniami z Białegostoku - mówi wiceprezes Jagiellonii Agnieszka Syczewska. To reakcja na rewelacje, jakie przekazał mediom były piłkarz tego klubu, Sebastian Rajalakso.

Szwedzki pomocnik spędził na Podlasiu tylko pół roku (rundę wiosenną sezonu 2013/2014). Niedawno opowiedział mediom o swoich wrażeniach. Część z nich brzmi kuriozalnie - choćby te o teoretycznych zajęciach z futbolu, żonglerce z niewidzialną piłką, wielogodzinnym bieganiu w lesie, czy wizytach na stadionie lekkoatletycznym, gdzie podczas biegania musiał uważać, by nie zostać trafionym oszczepem bądź dyskiem.

- To przykre, jeśli czyjaś kariera układa się w taki sposób, że przez ponad pięć lat trzeba żyć tylko wspomnieniami z Białegostoku - powiedziała WP SportoweFakty wiceprezes Jagiellonii, Agnieszka Syczewska.

- Ja tu pracuję od dwunastu lat i takich sytuacji nie pamiętam. Nikt nigdy nie rzucał w piłkarzy dyskiem, ani oszczepem. Na pewno nic takiego się w Jagiellonii nie wydarzyło, ani nie wydarzy w przyszłości - podkreśliła.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w takiej roli kolegi Roberta Lewandowskiego z Bayernu jeszcze nie widziałeś. Poszło mu świetnie

Syczewska przyznała, że zawodnicy którzy nie znajdowali się już w planach szkoleniowca pierwszego zespołu, nie mogli brać udziału w treningach, jednak nie dochodziło przy tym do żadnych haniebnych sytuacji. - Oni po prostu pracowali z drużyną rezerw.

Jak Jagiellonia zamierza zareagować na słowa Rajalakso? Czy podejmie kroki prawne? We fragmencie rozmowy z mediami piłkarz użył wobec klubu określenia "polska mafia". - Cały czas się zastanawiamy nad stanowiskiem klubu i ewentualną dalszą reakcją. Póki co nie podjęliśmy decyzji - zaznaczyła wiceprezes.

Dziś szwedzki pomocnik ma 31 lat i występuje w ojczyźnie. Po odejściu z Białegostoku, przez cztery lata reprezentował barwy GIF Sundsvall, a później grał w Syrianska FC. Jagiellonia była jedynym zagranicznym klubem w jego karierze.

Czytaj także: PKO Ekstraklasa. Lech Poznań pobije rekord transferowy? "Tego lata nie ma na to szans" Miliony dla sportu w nowym budżecie Unii Europejskiej

Źródło artykułu: