Serie A: Sampdoria pożegnała się remisem. Karol Linetty zmiennikiem, Fabio Quagliarella zmarnował rzut karny

Fabio Quagliarella nieudanie pożegnał się z koroną króla strzelców Serie A. Rutyniarz nie wykorzystał rzutu karnego, a Sampdoria zremisowała 1:1 z Brescią Calcio. Karol Linetty był w tym meczu zmiennikiem.

Ronaldo Vieira i Florian Aye PAP/EPA / SIMONE VENEZIA / Na zdjęciu: Ronaldo Vieira i Florian Aye
Czas po restarcie ligi był generalnie owocny dla Sampdorii. Drużyna Claudio Ranierego rozegrała kilka dobrych meczów i na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie utrzymanie. Trzeba to było uznać za sukces. Gorzej, że kiedy z zespołu zeszła presja, to poniósł trzy porażki z rzędu z Genoą CFC, Juventusem FC oraz AC Milanem. W sobotę piłkarze z Genui zamierzali zamknąć to pasmo niepowodzeń i podsumować sezon przyjemnym akcentem.

Okazja była dobra, ponieważ Brescia Calcio to od dawna zdegradowany beniaminek, który już po restarcie był mocno zdemobilizowany i nie zaprezentował wiele ciekawego. W rundzie jesiennej Sampdoria pokonała ekipę z Lombardii 5:1, a Karol Linetty strzelił gola oraz asystował przy innym.

Reprezentant Polski rozpoczął rewanż na ławce rezerwowych. Claudio Ranieri generalnie dokonał przemeblowania w podstawowym składzie po nieudanych meczach, co również można było tłumaczyć przymiarkami przed następnym sezonem. Bartosz Bereszyński pauzował z powodu kartek, więc jego nieobecność była usprawiedliwiona. Nie zabrakło w jedenastce Fabio Quagliarelli, który zagrał po raz 200. w barwach Sampdorii. Żegnał się też z koroną króla strzelców, która w niedzielę zostanie oficjalnie własnością Ciro Immobile.

Po kilku minutach Sampdoria przechwyciła piłkę w swoje posiadanie i przejęła inicjatywę. Z przodu na podania poza Quagliarellą czekał Manolo Gabbiadini, ale nawet kiedy trafiła do nich futbolówka, to brakowało dobrego strzału. Blucerchiati atakowali za wolno i Brescia miała wystarczająco dużo czasu na ustawienie się w obronie. W 27. minucie Quagliarella miał możliwość zdobycia gola z rzutu karnego za zagranie ręką Daniela Gastaldello, ale wykonał jedenastkę fatalnie i spudłował.

Sampdoria musiała poczekać jeszcze przez blisko kwadrans na objęcie prowadzenia. W 41. minucie Mehdi Leris strzelił zza pola karnego na 1:0, a Lorenzo Andrenacciego zmylił rykoszet od pechowca meczu Daniele Gastaldello, który w sobotę kończył karierę. Można było mówić o zasłużonej zaliczce Blucerchiatich po pierwszej połowie, choć również Brescia miała swoje szanse na gola i Sampdorię chronił Wladimiro Falcone.

Krótko po przerwie Brescia znalazła sposób na pokonanie bramkarza Sampdorii, w czym zresztą on sam odrobinę pomógł. Za faul Wladimira Falcone na Florianie Aye został podyktowany rzut karny, który w 49. minucie wykonał pewnie Ernesto Torregrossa. Zrobiło się 1:1 na Stadio Mario Rigamonti, a Sampdoria nie wyglądała dobrze po powrocie z szatni na boisko.

W 68. minucie Karol Linetty wszedł na boisko. Był odpowiedzialny za poderwanie Sampdorii do ostatniego przyspieszenia w meczu i w sezonie. Polak oddał jeden strzał, ale nie pokonał nim golkipera. W końcówce trochę działo się na murawie, ale nie na tyle dużo, żeby zapadło rozstrzygnięcie. Ernesto Torregrossa i Fabio Quagliarella oddali uderzenia do bramki, ale nie było gola z powodu spalonego.

Brescia Calcio - UC Sampdoria 1:1 (0:1)
0:1 - Mehdi Leris 41'
1:1 - Ernesto Torregrossa (k.) 49'

W 27. minucie Fabio Quagliarella (Sampdoria) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Brescia: Lorenzo Andrenacci - Stefano Sabelli, Daniele Gastaldello (59' Alessandro Semprini), Ales Mateju, Massimiliano Mangraviti - Nikolas Spalek (59' Emanuel Ndoj), Sandro Tonali, Daniele Dessena, Jaromir Zmrhal - Florian Aye (68' Alfredo Donnarumma, 78' Mattia Viviani), Ernesto Torregrossa

Sampdoria: Wladimiro Falcone - Fabio Depaoli, Lorenzo Tonelli (19' Omar Colley), Maya Yoshida, Tommaso Augello - Mehdi Leris (68' Karol Linetty), Ronaldo Vieira (72' Morten Thorsby), Andrea Bertolacci (72' Kristoffer Askildsen), Gonzalo Maroni (68' Jakub Jankto) - Fabio Quagliarella, Manolo Gabbiadini

Żółte kartki: Gastaldello (Brescia) oraz Vieira, Falcone, Askildsen (Sampdoria)

Czerwona kartka: Kristoffer Askildsen (Sampdoria) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Michael Fabbri