Serie A. Juventus - Roma. "Stara Dama" kończy mistrzowski sezon porażką

W jednym z hitów ostatniej kolejki włoskiej Serie A Juventus Wojciecha Szczęsnego przegrał z Romą 1:3. Choć początek spotkania lepiej ułożył się dla gospodarzy, to z każdą kolejną minutą rosła przewaga gości.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
piłkarze AS Roma PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
Juventus był już pewny mistrzostwa i ten mecz traktował nieco eksperymentalnie. Z jednej strony wyszło kilku nowych, młodych graczy, z drugiej strony trzeba przygotować się na rewanż z Olympique Lyon w Lidze Mistrzów. Z kolei Roma nie miała żadnej presji - jest spokojna o miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Początek należał do mistrza Włoch. Już w pierwszych minutach padła bramka po strzale z kilku metrów Gonzalo Higuaina. Po strzelonym golu "Stara Dama" zaczęła się wycofywać, co z biegiem czasu dawało Romie coraz więcej możliwości w rozegraniu.

W 22. minucie mieliśmy gola wyrównującego, który zaskoczył Juventus. Nikola Kalinić główkował niekryty w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Diego Perottiego. Po wyrównaniu Roma tylko się rozkręcała i udało się jej wyjść pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił Perotti, Wojciech Szczęsny był bardzo bliski obrony strzału.

W drugiej połowie szybko Roma podwyższyła prowadzenie. Nicolo Zaniolo wypuścił Perotiego, ten uderzył z pierwszej piłki, ale rykoszet od nóg jednego z obrońców całkowicie zmylił Szczęsnego.

Potem Juve starało się zdobyć bramkę kontaktową, ale z trudem tworzyło sobie sytuacje. Roma grała lekko, swobodnie, a ekipa z Turynu poruszała się po boisku dość ociężale.

Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 3:1 dla Romy. Ekipa ze stolicy Italii wygrała w pełni zasłużenie. Ostatnio Rzymianie pokonali na wyjeździe Juve w 2011 r. w ćwierćfinale Pucharu Włoch.

Wojciech Szczęsny zagrał 73 minuty, przy żadnym ze straconych goli nie zawinił. Wszedł za niego Carlo Pinsoglio, ale to była symboliczna zmiana dla trzeciego bramkarza Juventusu.

"Stara Dama" kończy sezon Serie A z dorobkiem 83 pkt. Roma wylądowała na piątym miejscu i ma 70 pkt.

Juventus Turyn - AS Roma 1:3 (1:2)
1:0 - Gonzalo Higuain 5'
1:1 - Nikola Kalinić 22'
1:2 - Diego Perotti (k.) 44'
1:3 - Diego Perotti 52'

Juventus: Wojciech Szczęsny (73' Carlo Pinsoglio) - Danilo, Daniele Rugani, Leonardo Bonucci (51' Merih Demiral), Gianluca Frabotta - Simone Muratore, Blaise Matuidi, Adrien Rabiot (51' Aaron Ramsey) - Federico Bernardeschi (73' Marco Olivieri), Luca Zanimacchia, Gonzalo Higuain (79' Giacomo Vrioni). Trener: Maurizio Sarri.

AS Roma: Daniel Fuzato - Roger Ibanez (56' Juan Jesus), Chris Smalling, Federico Fazio - Davide Zappacosta, Bryan Cristante (56' Davide Santon), Gonzalo Villar del Fraile, Riccardo Calafiori (61' Bruno Peres) - Nicolo Zaniolo (56' Cengiz Under), Diego Perrotti (73' Justin Kluivert) - Nikola Kalinić. Trener: Paulo Fonseca.

Żółte kartki: Daniele Rugani (Juventus), Chris Smalling, Diego Perrotti, Bryan Cristante (AS Roma).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)