Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dziennikarz dostał pismo od prawników Zbigniewa Bońka. "Pan myśli, że mnie wystraszy?"

"Wojna" między Zbigniewem Bońkiem i Piotrem Nisztorem weszła w nową fazę. Prezes PZPN, zgodnie z zapowiedzią, przekazał sprawę w ręce adwokatów.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Zbigniew Boniek Agencja Gazeta / Michał Łepecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

W lipcu Piotr Nisztor ("Gazeta Polska") dopytywał Zbigniewa Bońka o jego relacje z Andrzejem Placzyńskim, szefem polskiej filii firmy Sportfive, która zajmuje się m.in. sprzedażą praw telewizyjnych do transmitowania meczów piłkarskich, a w przeszłości współpracownika SB. Boniek lekceważąco odpisał na Twitterze, co tylko zaogniło sytuację.

Nisztor regularnie na Twitterze publikował materiały, które - jego zdaniem - miały świadczyć o nieprawidłowościach finansowych w PZPN. Boniek nie wytrzymał i zapowiedział, że skieruje sprawę do adwokata. "Nawet nie wiem jak wygląda, jutro szukam dobrego, twardego adwokata. Mówi rzeczy totalnie z kosmosu i jeszcze oczekuje odpowiedzi" - napisał na swoim profilu na Twitterze Zbigniew Boniek.

Tak też się stało, o czym poinformował sam Nisztor. Dziennikarz "Gazety Polskiej" dostał wezwanie od kancelarii "Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy". Stało się tak po tym, jak opublikował tekst "Boniek i interesy z esbekiem rozpracowującym Jana Pawła II". Informuje w nim, że firma Placzyńskiego zarabia miliony na handlu prawami telewizyjnymi, a prezes PZPN ma twierdzić, że nie zna przeszłości Andrzeja Placzyńskiego z czasów współpracy z SB.

Wezwanie od kancelarii adwokackiej Nisztor pokazał na Twitterze. "Szanowny Panie Prezesie @BoniekZibi, naprawdę Pan myśli, że pismo mec. Ślusarka mnie zastraszy? Nie jest Pan żadną świętą krową, ale szefem największego związku sportowego w PL finansowego przez państwo i spółki kontrolowane przez Skarb Państwa" - napisał Nisztor.

CZYTAJ TAKŻE Zbigniew Boniek zlekceważył dziennikarza "Gazety Polskiej". Na pytania odpowiedział na Twitterze

CZYTAJ TAKŻE "Kilka słów do ludzi, którzy obrażali wieś". Poseł-rolnik ma zadanie dla Zbigniewa Bońka

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×