Serie B: dramatyczna wygrana Frosinone Calcio. Przemysław Szymiński o krok bliżej Serie A

Frosinone Calcio strzeliło gola na 3:2 w czasie doliczonym do dogrywki w meczu z AS Cittadella. Dzięki niemu rzutem na taśmę dostało się do półfinału barażów o awans do Serie A. Przemysław Szymiński był zmiennikiem w samej końcówce.

Przemysław Szymiński Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Przemysław Szymiński
Frosinone Calcio awansowało do barażów z ósmego miejsca w tabeli, dlatego zmierzyło się na wyjeździe z piątą AS Cittadella. Drużyna Przemysława Szymińskiego liczyła jeszcze w czerwcu na lepszą pozycję wejściową, ale zakończyła sezon zasadniczy aż sześcioma meczami bez zwycięstwa.

Frosinone walczyło ambitnie na terenie przeciwnika. Po dwóch uderzeniach Davide Diawa przegrywało 0:2, ale odpowiedziało i w krótkim okresie doprowadziło do remisu 2:2. Po 90 minutach sędzia zarządził dogrywkę, która była ostatnią szansą dla gości na rozstrzygnięcie rywalizacji. W czasie doliczonym do niej Camillo Ciano strzelił gola i zapewnił Frosinone awans w dramatycznych okolicznościach.

Przemysław Szymiński długo był rezerwowym w Frosinone Calcio i dostawał sporadycznie szanse pokazania się na boisku. Notowania Polaka poprawiły się w końcówce sezonu i dotąd zdążył zaliczyć dziewięć gier w Serie B oraz jedną w Pucharze Włoch. W środę był zmiennikiem już po ostatnim golu.

Frosinone Calcio zmierzy się w półfinale barażów z czwartym w sezonie zasadniczym Pordenone. W drugiej parze Spezia Calcio będzie rywalizować z Chievo Werona. Szymiński nadal może powtórzyć zeszłoroczne osiągnięcie Pawła Dawidowicza, który dostał się poprzez baraże do Serie A z Hellasem Werona.

AS Cittadella - Frosinone Calcio 2:3 pd. (2:1, 2:2, 2:2)
1:0 - Davide Diaw (k.) 5'
2:0 - Davide Diaw 45'
2:1 - Alessandro Salvi 45'
2:2 - Federico Dionisi 51'
2:3 - Camillo Ciano 120'