Liga Mistrzów. Barcelona - Napoli. Włosi ocenili Zielińskiego i Milika. Zobacz noty Polaków

Włoskie media krytycznie oceniły występ Piotra Zielińskiego w meczu z FC Barcelona (1:3). Polak, który opuścił boisko już w 70. minucie, zebrał jedne z najsłabszych not w całej drużynie SSC Napoli. Arkadiusz Milik wszedł na końcówkę.

Karol Wasiek
 Piotr Zieliński PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Nie było także spodziewanych emocji w potyczce Barcelony z Napoli. W pierwszym spotkaniu zanotowano remis 1:1. W rewanżu Katalończycy udowodnili swoją wyższość, wygrywając 3:1.

W wyjściowym składzie SSC Napoli pojawił się Piotr Zieliński, którego trener Gennaro Gattuso bardzo ceni. Polak jednak rozczarował. Wypadł słabo na tle gwiazd FC Barcelona.

Włoskie media bardzo krytycznie oceniły jego występ. Polak, który opuścił boisko już w 70. minucie, zebrał jedne z najsłabszych not w całej drużynie SSC Napoli.

Serwis "calcionews24.com" wystawił mu notę "5" (w skali 1-10), z kolei "calcionapoli1926.it" dał mu tylko "czwórkę". "Calcionapoli24.it" ocenił Zielińskiego na "4,5". To najgorsza ocena w zespole. "Polak zrobił bardzo niewiele, był bezbarwny w starciu z Rakiticiem, de Jongiem i Griezmannem" - twierdzą dziennikarze.

Polak, czasem zresztą przymierzany przez media do topowych klubów świata, w tym Barcelony, schował się za plecami kolegów. W drugiej połowie starał się bardziej uczestniczyć w grze drużyny, ale niewiele z tego wynikało. Portal "oasport.it" dał mu "piątkę". "Nie brał odpowiedzialności, złapał kartkę za faul taktyczny na Messim" - czytamy.

Na końcówkę meczu na boisko wszedł Arkadiusz Milik. To było mocno zaskakujące, bo włoska prasa donosiła, że Polak w ogóle nie będzie w meczowej kadrze. Milik szykuje się do zmiany barw klubowych, ma przejść do Juventusu. Niewiele brakowało, a można by powiedzieć, że Gattuso miał niezwykłego nosa, bo minutę po wejściu Milik strzelił gola... niestety był na minimalnym spalonym. Część serwisów oceniła jego krótki występ.

Serwis "calcionapoli1926.it" dał mu "piątkę", z kolei dziennikarze "gonfialarete.com" ocenili jego grę na "szóstkę". "Jest praktycznie poza drużyną. Gattuso wysłał go na boisko z powodu absolutnej konieczności. Zdobył bramkę, ale niestety był na minimalnym spalonym" - piszą Włosi.

Serie A. SSC Napoli. Co za słowa o Piotrze Zielińskim. "Jest najlepszym zawodnikiem w zespole"
PKO Ekstraklasa. Odchodzą z Lechii i uderzają w trenera. Piotr Stokowiec "zszokowany" zarzutami piłkarzy

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona wygra Ligę Mistrzów w sezonie 2019/2020?