Puchar Polski: grad goli i jedna niespodzianka na początek I rundy

Aż 12 bramek padło w trzech meczach I rundy Pucharu Polski. Niespodziankę sprawiła Ślęza Wrocław, a pierwszą drużyną z PKO Ekstraklasy, która ma już awans, jest KGHM Zagłębie Lubin.

Szymon Mierzyński
piłkarze Zagłębia Lubin PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Lubin
"Miedziowi" pokonali na wyjeździe III-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1, choć gole na wagę zwycięstwa zdobyli dopiero w ostatnim kwadransie.

Dwóch III-ligowców stanęło naprzeciw siebie w Zielonej Górze. Lechia ostatecznie uległa Świtowi Skolwin 1:4. Gospodarzom było bardzo trudno o dobry wynik, bo już w pierwszej połowie musieli sobie radzić w dziesiątkę. W 26. minucie czerwoną kartkę otrzymał Martins Ekwueme.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Ślęza Wrocław. To także III-ligowiec, a mimo to ograł spadkowicza z Fortuna I ligi, Wigry Suwałki 2:1. W całym spotkaniu sędzia Paweł Pskit podyktował aż trzy rzuty karne. Dla miejscowych dwukrotnie trafił z nich Robert Pisarczuk, zaś w ekipie gości ciśnienia nie wytrzymał Denis Gojko, który jeszcze przed przerwą - przy stanie 1:0 dla rywala - uderzył w poprzeczkę.