Fortuna Puchar Polski: Wisła Kraków za burtą! Wyeliminował ją trzecioligowiec

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Mak
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Mak

Wisła Kraków za burtą rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Biała Gwiazda została pokonana w Ostrowcu przez miejscowy KSZO. W II rundzie zagra Wisła Płock, która ograła w Tychach GKS.

Wisła Kraków wyeliminowana z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Występująca w PKO Ekstraklasie Biała Gwiazda przegrała z grającym w III lidze KSZO Ostrowiec Św.

Bramki w meczu padały po przerwie. Kiedy w 55. minucie gola zdobył Chuca wydawało się, że goście awansują. Gospodarze wyrównali trzynaście minut później za sprawą Roberta Majewskiego. W doliczonym czasie gola dającego awans KSZO strzelił Szymon Stanisławski.

Problemów z awansem do kolejnej rundy nie miała Wisła Płock. Nafciarze prowadzili w Tychach z grającym w Fortuna I lidze GKS-em już 2:0 po golach Cilliana Sheridana i Mateusza Szwocha z rzutu karnego. Od 66. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Oskara Paprzyckiego. Tyszanom udało się złapać kontakt bramkowy w 89. minucie. Gola zdobył Kamil Szymura. Na więcej gospodarzom zabrakło już czasu.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wisła Kraków 2:1(0:0) 0:1 - Chuca 55' 1:1 - Robert Majewski 68' 2:1 - Szymon Stanisławski 90+2'

GKS Tychy - Wisła Płock 1:2 (0:1) 0:1 - Cillian Sheridan 26' 0:2 - Mateusz Szwoch (k.) 51' 1:2 - Kamil Szymura 89'

Czytaj także: Koronawirus. Fortuna Puchar Polski. Mecz Górnik Łęczna - Polonia Nysa odwołany Fortuna Puchar Polski. Piast Gliwice pewnie awansował. Resovia straciła cztery gole

KSZO Ostrowiec Św. awansuje co najmniej do ćwierćfinału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski?