Liga Europy: Manchester United pokonany, Sevilla FC w finale!

Manchester United miał optyczną przewagę, ale to Sevilla FC uzyskała awans do finału Ligi Europy po zwycięstwie 2:1 w niemieckiej Kolonii. O triumf w LE klub z Hiszpanii powalczy ze zwycięzcą poniedziałkowego spotkania Inter Mediolan - Szachtar.

Tomasz Rosiński
piłkarze Sevilla FC PAP/EPA / Martin Meissner / Na zdjęciu: piłkarze Sevilla FC
Zarówno Sevilla, jak i Manchester awansowały do półfinału po trudnych, ćwierćfinałowych przeprawach. Ekipa z Hiszpanii skromnie pokonała Wolverhampton Wanderers (1:0), zaś angielski zespół dopiero po dogrywce uporał się z FC Kopenhaga (1:0). Faworytami niedzielnej konfrontacji wydawały się Czerwone Diabły, ale Andaluzyjczycy zamierzali pokrzyżować im plany i awansować do finału.

Od początku rywalizacja w Kolonii mogła się podobać, bo była toczona w szybkim tempie. Nie brakowało składnych, ciekawych akcji, które kończyły się celnymi strzałami.

W 8. minucie batalii w "16" Sevilla FC został sfaulowany Marcus Rashford i sędzia Felix Brych odgwizdał rzut karny. Po chwili "jedenastkę" na gola pewnym uderzeniem zamienił Bruno Fernandes.

Kilka minut później prowadzenie Czerwonych Diabłów mógł podwyższyć Fred, jednakże trafił tylko w boczną siatkę.

Z czasem zaczęli przyspieszać podopieczni Julena Lopeteguiego, którzy dopięli swego w 26. minucie. Wówczas dokładne podanie wzdłuż linii końcowej zagrał Sergio Reguilon, zaś Davida de Geę pewnym strzałem pokonał Suso.

Po straconej bramce bardzo aktywny był Fernandes, który starał się napędzać kolejne ataki Manchesteru United. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony konfrontacji zawodnicy prowadzeni przez Ole Gunnara Solskjaera co chwila gościli pod bramką strzeżoną przez Yassine'a Bounou, który bronił znakomicie. Nieskuteczni byli Mason Greenwood oraz Anthony Martial, co zemściło się na klubie z Premier League.

Kiedy wydawało się, że bliżej strzelenia gola są Paul Pogba i spółka, na prowadzenie 2:1 wyszła Sevilla FC. W 78. minucie dokładnie z prawego skrzydła dośrodkował Jesus Navas, a piłkę do siatki z bliskiej odległości wpakował rezerwowy Luuk de Jong.

Andaluzyjczycy byli w stanie dowieźć korzystny rezultat do końca zawodów i to oni w piątek (21 sierpnia) zagrają o wygraną w Lidze Europy 2019/2020.