Liga Mistrzów: Celtic Glasgow zdemolował przeciwnika. Patryk Klimala zmiennikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / MacNicol / Na zdjęciu: piłkarze Celticu Glasgow (wśród nich Patryk Klimala)

We wtorek tylko Legia Warszawa męczyła się na własnym stadionie z przeciwnikiem w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pozostali gospodarze strzelali gole seryjnie. Celtic zwyciężył 6:0 z KR Reykyavik, a Patryk Klimala był w tym meczu zmiennikiem.

Celtic wystąpił w kończącej się dekadzie cztery razy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W 2012 roku wywalczył nawet awans do fazy pucharowej w rywalizacji z FC Barcelona, Benficą Lizbona oraz Spartakiem Moskwa, po czym wyraźnie przegrał dwumecz z Juventusem FC. W poprzednim sezonie klub z Glasgow przegrał w eliminacjach z CFR Cluj.

Na początku kolejnej drogi Celtic zmierzył się na własnym stadionie z KR Reykjavik i wcześnie odebrał przeciwnikom nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku. Mistrz Szkocji objął prowadzenie w 6. minucie, a po pierwszej połowie miał zaliczkę 3:0. Wiodącymi zawodnikami byli Mohamed Elyounoussi i Christopher Julien, którzy przy swoich golach wymienili się asystami.

Krótko po powrocie z szatni na boisko Celtic trafił na 4:0. Kolejna elegancka wymiana podań obnażyła braki w obronie zawodników z Islandii. Zakończyła się ona strzałem Grega Taylora. Najpiękniejszą akcję indywidualną wieczoru w Glasgow przeprowadził Odsonne Edouard w 71. minucie, a krótko po jego uderzeniu na 5:0 na boisko wszedł Patryk Klimala z ławki rezerwowych. Nie Polak, a Mohamed Elyounoussi ustalił rezultat na 6:0.

Karabach Agdam awansował w podobnie przekonującym stylu. Mistrz Azerbejdżanu zwyciężył 4:0 z FK Sileks. W początkowym kwadransie Jaime Romero strzelił gola po dynamicznym i zaskakującym dla zawodników z Macedonii Północnej wbiegnięciu w pole karne. Następnie dwukrotnie do bramki przymierzył Donald Guerrier, były zawodnik Wisły Kraków, który po roku powrócił do Karabachu z Neftci Baku. Wynik ustalił Mahir Emreli w 80. minucie.

Crvena Zvezda Belgrad zwyciężyła 5:0 z gibraltarskim College Europa FC. Do trzech goli El Fardou Bena Nabouhane dwa dorzucił Mirko Ivanić. Kosmicznym rezultatem 6:3 zakończył się pojedynek Dinama Brześć z FK Astana. Mistrz Białorusi wcześnie wypracował sobie przewagę nad przeciwnikiem z Kazachstanu i hamował jego próby przeprowadzenia pościgu.

Kolejne mecze w środę.

I runda eliminacji Ligi Mistrzów:

Celtic Glasgow - KR Reykjavik 6:0 (3:0) 1:0 - Mohamed Elyounoussi 6' 2:0 - Arnor Sveinn Adalsteinsson (sam.) 17' 3:0 - Christopher Julien 31' 4:0 - Greg Taylor 46' 5:0 - Odsonne Edouard 71' 6:0 - Mohamed Elyounoussi 90'

Karabach Agdam - FK Sileks 4:0 (2:0) 1:0 - Jaime Romero 11' 2:0 - Donald Guerrier 40' 3:0 - Donald Guarrier 51' 4:0 - Mahir Emreli 80'

Crvena Zvezda Belgrad - College Europa FC 5:0 (2:0) 1:0 - El Fardou Ben Nabouhane 35' 2:0 - El Fardou Ben Nabouhane 44' 3:0 - El Fardou Ben Nabouhane 52' 4:0 - Mirko Ivanić 78' 5:0 - Mirko Ivanić 87'

Dinamo Brześć - FK Astana 6:3 (4:1) 1:0 - Michaił Gordejczuk 15' 2:0 - Kiriłł Pieczenin 17' 3:0 - Michaił Gordejczuk 22' 4:0 - Paweł Sedko 38' 4:1 - Marin Tomasov 45' 4:2 - Dorin Rotariu 53' 5:2 - Abdoulaye Diallo 56' 5:3 - Abzał Bejsebekow 88' 6:3 - Abdoulaye Diallo 90'

Czytaj także: Polska może gościć mecze na neutralnym terenie. Wytypowano pięć miast Czytaj także: Robert Lewandowski inspiracją dla piłkarza Chelsea. "To najlepszy napastnik na świecie"

Czy Celtic awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?