Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ekstraklasa w nowej odsłonie. Piłka nożna bez tajemnic

Z synem możesz oglądać mecz na kanapie, z żoną na balkonie, a z kolegami - po meczu na Orliku. Piłkarska Ekstraklasa teraz dostępna jest wszędzie, dla każdego i o każdej porze.
RS
mecz Wisła Kraków - Lech Poznań WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: mecz Wisła Kraków - Lech Poznań

A odpowiedź na pytanie, czy był spalony i jakiego koloru kartkę powinien pokazać sędzia - nigdy nie było tak oczywiste.

Minęły już czasy, kiedy mecz można było oglądać tylko na jednym ekranie telewizora, a kibic skazany był na zaledwie kilka powtórek akcji. Dawniej, aby sprawdzić wynik spotkania rozgrywanego równolegle, trzeba było włączyć... telegazetę. Lub - nieco później - posiłkować się internetem. Futbol wykonał galaktyczny skok w przyszłość, gra stała się szybsza, co postawiło nowe wymagania przed nadawcami.


Kiedy ćwierć wieku temu CANAL+ zaczął transmitować mecze polskiej Ekstraklasy, było to jak zamiana telewizora czarno-białego na kolorowy. Studia eksperckie, reporterzy na murawie na bieżąco donoszący o rozmowach prowadzonych przy ławkach rezerwowych... Teraz CANAL+ przenosi nas w nowy wymiar odbioru piłki nożnej.

Wystarczy, że masz internet

Kolejny sezon Ekstraklasy startuje już dziś, a dzięki usłudze CANAL+ telewizja przez internet będzie on jeszcze ciekawszy. I to nie tylko dla zapalonych kibiców, którzy wiedzą, że zastawianie pułapek ofsajdowych w systemie 3-5-2 mija się z celem albo że zakładanie wysokiego pressingu na drużynie grającej kontratakiem to krok do zguby.

Przede wszystkim CANAL+ telewizja przez internet   pozwala śledzić zmagania piłkarzy w każdych okolicznościach. Dosłownie. Nie trzeba podpisywać umowy, mocować anteny satelitarnej, przeciągać przewodów. Wystarczy dostęp do sieci i intuicyjna w obsłudze aplikacja na tablecie/smartfonie/telewizorze (niepotrzebne skreślić) lub strona internetowa w laptopie. Ktoś zapyta po co, skoro na ścianie mam 60 cali, a obok lodówkę z zimnymi napojami? Dla jednych, żeby zrozumieć, o co w ogóle w piłce nożnej chodzi. Dla ekspertów, żeby samemu sprawdzić, co naprawdę stało się na boisku, bez czekania na komentarze ekspertów.

W zrozumieniu futbolu pomogą trzy poniższe funkcje:

Timeshift

- Tata, a co to jest spalony? - to pytanie, które często niesie się po domu, kiedy sędzia podniesie chorągiewkę, a akcja zostaje przerwana. Jak to szybko wyjaśnić młodemu fanowi piłki, któremu chce się zaszczepić miłość do piłki nożnej?

Można długo tłumaczyć, można też błyskawicznie przedstawić na przykładzie. Wystarczy zatrzymać mecz na ekranie, cofnąć akcję o kilkadziesiąt sekund i pokazać, na czym to wszystko polega. W CANAL+ telewizja przez internet to możliwe dzięki opcji Timeshift. Kibic jest sam sobie realizatorem transmisji i ma pewność, że nic mu nie umknie. Timeshift to też ułatwienie pracy dla profesjonalistów. Szybkie - przez przesunięcie palcem paska z czasem rozgrywania meczu - cofanie akcji pozwala na analizowanie zagrania i wydarzeń. Równie łatwo samemu można rozwiać wątpliwości czy kartka powinna być żółta czy czerwona i czy sędzia na pewno MUSIAŁ podyktować rzut karny.

Backward EPG

To możliwość odtworzenia wydarzenia, które już się odbyło (do 8 godzin wstecz). Teraz nie trzeba planować i nagrywać spotkania lub czekać na powtórkę. W każdej chwili można włączyć mecz, który już się odbył. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by wyjść do kina, na spacer lub sklepu i nieco... spóźnić się na mecz. Byle nie więcej niż wspomniane 8 godzin.

Multi-Live

Dzięki temu rozwiązaniu na jednym ekranie można oglądać aż cztery kanały sportowe ułożone mozaikowo. Dźwięk w tym wypadku słyszymy z programu, który ustawiony jest jako wiodący. Tym samym w dowolnym momencie możemy zafundować sobie namiastkę Multi-Ligi, którą kibice emocjonują się na koniec sezonu, kiedy jednocześnie przeprowadzane są transmisje z kilku stadionów.

To też oznacza koniec czytania relacji live z ligi na portalach internetowych. Po co czytać, jak ktoś ogląda różne mecze nadawane w tym samym czasie, skoro można to zrobić samemu?


Ucz się piłki od najlepszych

CANAL+ telewizja przez internet to również wygoda i ukłon w stronę najmłodszych, którzy zamiast telewizora wybierają urządzenia mobilne. I fanów piłki nożnej, także w europejskim wydaniu.

W pakiecie SPORT otrzymujemy dostęp do wszystkich programów sportowych CANAL+. Oprócz Ekstraklasy są to mecze Premier League i LaLiga, ale też Eleven Sports (Bundesliga, Serie A), nSport+, Sportklubu i Fightklubu.

W pakiecie są także programy publicystyczne produkowane przez redakcję sportową CANAL+, m.in. "Jej Wysokość Premier League" przybliżający wszystko, co najważniejsze w angielskim futbolu, gdzie gra toczy się najszybciej na świecie czy "Face2Face", czyli niebanalne rozmowy przeprowadzane przez Tomasza Ćwiąkałę, jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych młodego pokolenia.

Prezentowana na najwyższym poziomie publicystyka pozwala zrozumieć to, co dzieje się na boisku. To także kulisy wielkiego futbolu i pokazanie wybitnych piłkarzy od ludzkiej strony.

Ile to kosztuje?

Dla użytkowników rejestrujących się po raz pierwszy w CANAL+ telewizja przez internet przygotowana jest oferta specjalna - miesiąc za darmo. Usługodawca pobiera jedynie 1 zł z karty płatniczej w celu weryfikacji konta, po czym natychmiast zwraca kwotę. Później w dowolnym momencie subskrypcję można anulować. Korzystanie z usługi na stałe w pakiecie sport to koszt 50 zł miesięcznie.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×