Liga Europy: Michał Przybylski strzelił gola. B36 Torshavn awansował

Michał Przybylski strzelił pierwszego "polskiego" gola w nowej edycji europejskich pucharów. Piłkarz farerskiego B36 Torshavn otworzył wynik w wygranym 2:1 meczu z gibraltarskim St Joseph's FC.

Michał Przybylski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Przybylski
W rundzie wstępnej eliminacji Ligi Europy rywalizują przedstawiciele najniżej notowanych federacji w rankingu krajowym UEFA. Wśród nich są gibraltarska i farerska. W wyniku losowania St Joseph's FC oraz B36 Torshavn zagrali o awans na Gibraltarze.

Michał Przybylski otworzył wynik w 28. minucie po dośrodkowaniu Arniego Frederiksberga. Oparta na Hiszpanach drużyna z Gibraltaru odpowiedziała po zaledwie dwóch minutach, ale to było jej ostatnie słowo w sprawie wyniku. Jeszcze przed przerwą Alex Mellemgaard wykorzystał rzut karny i zapewnił awans drużynie z Wysp Owczych.

Michał Przybylski jest związany z B36 Torhavn od 2018 roku. W poprzednim sezonie strzelił dziewięć goli w lidze farerskiej, a jego klub zajął trzecie miejsce w rozgrywkach za HB Torshavn oraz KI Klaksvik. W następnej rundzie eliminacji Ligi Europy klub Przybylskiego zagra na własnym terenie z estońską Levadią Tallin.

Po czwartkowych spotkaniach do rozegrania w rundzie wstępnej pozostaną mecze kosowskich drużyn - Gnijani i FC Prisztina, które mają problem z przystąpieniem do nich z powodu zakażeń koronawirusem. W przyszłym tygodniu I runda eliminacji Ligi Europy z udziałem przedstawicieli PKO Ekstraklasy. Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Dinamem Mińsk (czwartek, 17), Cracovia powalczy w Szwecji z Malmoe FF (czwartek, 19), a Lech Poznań podejmie Valmiera FC (czwartek, 21).