Liga Mistrzów. PSG - Bayern. To zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Zobacz radość Lewandowskiego po ostatnim gwizdku

Robert Lewandowski spełnił swoje wielkie marzenie. Wygrał z Bayernem Monachium Ligę Mistrzów. Niemiecka drużyna pokonała w finale 1:0 PSG, a po ostatnim gwizdu sędziego Robert Lewandowski upadł na kolana i pocałował murawę.

Szymon Łożyński
Robert Lewandowski PAP/EPA / Miguel A. Lopes / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Tę chwilę uwiecznili oczywiście fotoreporterzy i będziemy pamiętać ją na długo.

Tak samo jak wywiad Roberta Lewandowskiego tuż po ostatnim gwizdku sędziego. W nim napastnik Bayernu Monachium triumf w Lidze Mistrzów, ze łzami w oczach, zadedykował m. in. zmarłemu tacie.

- Ten puchar dedykuję, żonie, dzieciom, rodzinie ale też świętej pamięci tacie, który na pewno na mnie patrzył. Zawsze wierzył, że mogę osiągnąć ten sukces - mówił na antenie Polsatu Sport (więcej TUTAJ).

Robert Lewandowski nie strzelił gola w niedzielnym finale Ligi Mistrzów. Jego wkład w triumf mistrzów Niemiec w Champions League jest jednak ogromny. W całych rozgrywkach strzelił 15 goli i został królem strzelców.

Finał Ligi Mistrzów zakończył się zwycięstwem Bayernu z Paris Saint-Germain 1:0. Zwycięską bramkę dla Bawarczyków strzelił w drugiej połowie Kingsley Coman.

Bohaterem podopiecznych Hansiego Flicka był również bramkarz Manuel Neuer, który kilka razy w trudnych sytuacjach uratował swój zespół przed stratą bramki.

W sezonie 2019/2020, przerwanym z powodu pandemii koronawirusa i dokończonym w późniejszym terminie, Bayern Monachium wywalczył potrójną koronę (triumf w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów).

Liga Mistrzów. PSG - Bayern. Paweł Kapusta: Dziś Bóg był Polakiem. Lewandowski z wymarzonym pucharem!
Liga Mistrzów. PSG - Bayern. Niemieckie media: "Król Coman, sen się spełnił!"