Liga Mistrzów. UEFA "wykreśliła" Roberta Lewandowskiego ze swojej listy

Dwa dni po 32. urodzinach najcenniejsze trofeum w klubowym futbolu zgarnął Robert Lewandowski. Tym samym polski napastnik opuścił grono wielkich zawodników bez triumfu w Lidze Mistrzów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski PAP/EPA / Lluis Gene / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Spełniło się jedno z największych sportowych marzeń Roberta Lewandowskiego. Polak poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Dla kapitana naszej reprezentacji to dopiero pierwsza wygrana w tych elitarnych rozgrywkach. Z tego względu na żartobliwy wpis w mediach społecznościowych zdecydowała się UEFA.

Lewandowski został oficjalnie "wykreślony" z listy "najlepszych piłkarzy, którzy nigdy nie wygrali Ligi Mistrzów". Do wpisu zamieszczono zdjęcie 32-latka zrobione tuż po ostatnim gwizdku tegorocznego finału pomiędzy Bayernem i Paris Saint-Germain.

Bawarczycy wygrali 1:0 po bramce Kingsleya Comana i po raz szósty w historii zgarnęli trofeum. Poprzednio ze zwycięstwa w Lidze Mistrzów cieszyli się w 2013 r., gdy w finale pokonali Borussię Dortmund z Lewandowskim w składzie.

Tym samym "Lewy" już oficjalnie został wykreślony z listy wybitnych zawodników bez Ligi Mistrzów. W tym gronie można wyróżnić m.in. Brazylijczyka Ronaldo, Zlatana Ibrahimovicia, Gianluigiego Buffona, Francesco Tottiego czy Romario.

Tegoroczny sezon Lewandowski zakończył też z koroną króla strzelców Ligi Mistrzów. Zdobył aż 15 bramek, dzięki czemu jest coraz bliżej awansowania na podium w historycznej klasyfikacji wszech czasów (zobacz TUTAJ).

Lewandowski jest dopiero szóstym Polakiem, który triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów (pełną listę znajdziesz TUTAJ).

Czy Lewandowski wygra po raz drugi Ligę Mistrzów?