Liga Mistrzów. Kolejne wyróżnienie Roberta Lewandowskiego. Został graczem turnieju

W niedzielnym finale Bayern Monachium pokonał Paris Saint-Germain 1:0. To właśnie piłkarze tych dwóch ekip zdominowali "jedenastkę" sezonu Ligi Mistrzów. Wśród wyróżnionych jest Robert Lewandowski.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski PAP/EPA / Miguel A. Lopes / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Odkąd Hansi Flick przejął funkcję trenera w Bayernie Monachium w listopadzie, forma zespołu systematycznie rosła. Drużyna wywalczyła mistrzostwo i puchar kraju, a w niedzielę triumfowała w Lidze Mistrzów.

Serwis WhoScored.com wystawiał oceny piłkarzom za każdy występ i w ten sposób wybrano najlepszą "jedenastkę" rozgrywek. Najlepszą notę w rozgrywkach uzyskał Robert Lewandowski (9,03). Wysoko oceniony był jeszcze Lionel Messi  (8,37) oraz Neymar (8,17). Pozostali piłkarze mieli noty poniżej 8.

"Robert Lewandowski strzelił 15 goli i zaliczył pięć asyst w drodze do sukcesu w Lidze Mistrzów. Polska gwiazda była mocnym punktem niemieckiego zespołu. Strzelił pięć bramek więcej niż kolejny w zestawieniu gracz. Zdobył miano zawodnika turnieju" - czytamy w uzasadnieniu.

Jednocześnie Lewandowski jest pierwszym piłkarzem Bayernu Monachium, który w erze Ligi Mistrzów został królem strzelców. Choć od lat dziewięćdziesiątych w bawarskim klubie grało wielu czołowych napastników świata, to żaden z nich nie wygrał klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Jedenastka sezonu Ligi Mistrzów 2019/20 wg WhoScored.com:

Navas (PSG), Kimmich (Bayern), Marquinhos (PSG), Upamecano (RB Lipsk), Davies (Bayern), Messi (FC Barcelona), Neymar (PSG), Thiago (Bayern), Gnabry (Bayern), Lewandowski (Bayern), Jesus (Manchester City).

Bayern Monachium. Alvaro Odriozola zdobył aż 5 tytułów. Zagrał tylko 7 meczów!
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski wrócił do domu. Wrzucił słodkie zdjęcie z rodziną

Czy Robert Lewandowski to aktualnie najlepszy piłkarz na świecie?