Ligue 1: Olympique Lyon wrócił w dobrym stylu. Memphis Depay z hat-trickiem

Olympique Lyon nie odpoczywał po półfinale Ligi Mistrzów i po nieco ponad tygodniu przystąpił do rywalizacji w Ligue 1. Memphis Depay poprowadził go do zwycięstwa 4:1 z Dijon FCO.
radość piłkarzy Olympique Lyon PAP/EPA / Miguel A. Lopes / Na zdjęciu: radość piłkarzy Olympique Lyon

W Lyonie rozegrano pierwszy mecz o stawkę od 4 marca. Niewiele później sezon w Ligue 1 został przerwany z powodu epidemii, a spotkania o Puchar Ligi Francuskiej i w Lidze Mistrzów podopieczni Rudiego Garcii grali poza własnym stadionem. W czterech odnieśli tylko jedno zwycięstwo, ale i tak awans do najlepszej czwórki Champions League był głośnym osiągnięciem.

Dziewięć dni po półfinałowej porażce 0:3 z Bayernem Monachium piłkarze Olympique Lyon przystąpili do rywalizacji w Ligue 1. Po poprzednim, nieudanym sezonie na krajowym podwórku nie wyobrażają sobie, że w maju ponownie znajdą się poza miejscami premiowanymi awansem do europejskich pucharów. Dlatego podopieczni Garcii muszą konsekwentnie punktować od startu.

W piątek Olympique zagrał z Dijon FCO i zaliczył drobny falstart bez przykrych konsekwencji. W 14. minucie stracił gola po strzale Auriela Scheidlera z kilkunastu metrów. Był to tylko niemiły dobrego początek.

Olympique odwrócił wynik na 3:1 w minutach poprzedzających przerwę, a jego kluczowym zawodnikiem był Memphis Depay. Holender wykorzystał rzut karny przyznany za faul na Maxwelu Cornecie, a następnie swoim wstrzeleniem sprowokował Wesleya Loutoę do gola samobójczego. Minęło niewiele czasu, a Memphis Depay skompletował dublet uderzeniem z bliska i cała drużyna zeszła zadowolona do szatni.

Najmniej nasycony był Memphis Depay, który w 65. minucie ustalił wynik na 4:1 z rzutu karnego i od razu wdarł się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Ligue 1. Olympique odniósł przekonujące zwycięstwo bez Houssema Aouara - piłkarz przeszedł w czwartek test na obecność koronawirusa w organizmie, a że badanie dało wynik pozytywny, został odizolowany od reszty zespołu. Aouar nie weźmie również udziału w zgrupowaniu reprezentacji Francji.

Olympique Lyon - Dijon FCO 4:1 (3:1)
0:1 - Aurelien Scheidler 14'
1:1 - Memphis Depay (k.) 39'
2:1 - Wesley Loutoa (sam.) 45'
3:1 - Memphis Depay 45'
4:1 - Memphis Depay 65

Lyon: Anthony Lopes - Jason Denayer, Marcelo, Fernando Marcal (79' Joachim Andersen) - Leo Dubois (71 Kenny Tete), Bruno Guimaraes, Maxence Caqueret, Maxwel Cornet (79' Malvin Bard) - Memphis Depay (71' Mathis Ryan Cherki) - Karl Toko Ekambi (67' Jeff Reine-Adelaide), Moussa Dembele

Dijon: Alfred Gomis - Ahmad Toure Nyouyamsa Nounchil (55' Jonathan Panzo), Bruno Ecuele Manga, Wesley Lautoa, Fouad Chafik - Jordan Marie (72' Anibal Chala), Romain Amalfitano (71' Alex Dobre), Didier Ndong - Eric Dina, Aurelien Scheidler (80' Rayan Philippe), Mounir Chouiar (55' Frederic Sammaritano)

Żółte kartki: Depay, Dembele, Marcelo (Lyon) oraz Nyouyamsa Nounchil, Ndong, Sammaritano (Dijon)