Liga Narodów. Holandia - Polska. Krzysztof Piątek wyjaśnił, dlaczego nie wykorzystał świetnej okazji

W pierwszej połowie spotkania z Holandią reprezentacja Polski mogła wyjść na prowadzenie. Strzał Krzysztofa Piątka obronił jednak golkiper. Okazuje się, że napastnik Herthy Berlin chciał uderzyć zupełnie inaczej.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
piłkarz reprezentacji Polski Krzysztof Piątek (z lewej) i Marten de Roon (z prawej) PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarz reprezentacji Polski Krzysztof Piątek (z lewej) i Marten de Roon (z prawej)
W pierwszym spotkaniu Ligi Narodów UEFA 2020/21 reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Holandią 0:1. Przez całe spotkanie piłkarze Jerzego Brzęczka stworzyli sobie tylko jedną dogodną okazję.

Akcja rozpoczęła się na prawej stronie boiska. Tomasz Kędziora po wymianie piłki z Mateuszem Klichem odegrał przed pole karne do niepilnowanego Krzysztofa Piątka. Napastnik Herthy Berlin uderzył jednak zbyt blisko środka bramki i golkiper zdołał odbić piłkę do boku.

- Byłem pewny, że piłka wpadnie do siatki. Chciałem uderzyć płasko i bardziej do boku. Wydaje mi się, że albo się odchyliłem, albo piłka mi przed strzałem podskoczyła. Nie była to stuprocentowa okazja, ale mogłem zakończyć ją bramką - podkreślił Piątek w rozmowie z "Polsatem Sport".

Więcej okazji Polacy nie stworzyli. - Próbowaliśmy kontrować w pierwszej połowie, ale się nie udawało. Nie było łatwo. Ja zawsze miałem trzech rywali. Próbowałem coś robić. Rozciągałem linię obrony - dodał napastnik Herthy.

Piątek w podstawowej jedenastce zastępował Roberta Lewandowskiego, który przebywa na urlopie po turnieju finałowym Ligi Mistrzów. Grał do 63. minuty, gdy został zastąpiony przez Arkadiusza Milika.