Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. zakazu pisania o Zbigniewie Bońku. "Trzeba protestować wobec takich praktyk"

Jarosław Kaczyński nie ma wątpliwości, że wyrok sądu dotyczący zakazu publikacji na temat Zbigniewa Bońka nie powinien zapaść. Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówi o sprzeczności z konstytucją i przebijaniu komunistycznej cenzury.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zbigniew Boniek PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Kilka dni temu sędzia Rafał Wagner z Sądu Okręgowego w Warszawie wydał wyrok, zgodnie z którym dziennikarz "Gazety Polskiej" Piotr Nisztor przez rok ma zakaz publikowania treści dotyczących Zbigniewa Bońka. Dziennikarz opisywał wątpliwości wokół funkcjonowania PZPN i prezesa. 

Boniek wyszedł na drogę sądową przeciwko Nisztorowi i domagał się wydania wyroku sądowego dotyczącego zakazu. Decyzja skrytykowana została m.in. przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości skrytykował decyzję sędziego Wagnera. 

- To w pewnych aspektach przebija komunistyczną cenzurę. Ta decyzja jest wręcz niebywała, sprzeczna z konstytucją i ze zdrowym rozsądkiem. Mamy do czynienia ze sprawą wymagającą reakcji i niebezpieczną dla wolności słowa w Polsce. Trzeba z całą mocą protestować wobec takich praktyk, bo one z demokracją nie mają nic wspólnego - powiedział Kaczyński w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się wygłupia słynny piłkarz


Zdaniem Kaczyńskiego w Polsce są problemy z praworządnością, ale ich głównym powodem są wyroki sądów niezgodne z obowiązującym prawem. Lider Prawa i Sprawiedliwości wyrok dotyczący zakazu publikacji nt. Bońka uważa za krzywdzący i niesprawiedliwy.

- Szef PZPN został potraktowany jako osoba korzystająca z jakichś niebywałych przywilejów, jakby był obywatelem, któremu należą się specjalne prawa i specjalne traktowanie - powiedział Kaczyński dla niezalezna.pl.
W "Gazecie Polskiej" ostatnio pojawiło się kilka artykułów na temat Zbigniewa Bońka. Zarzucano mu m.in. niegospodarne zarządzanie związkiem, ale także powiązania z SB. Wszystkie teksty były tworzone przez Piotra Nisztora.

"Formą zabezpieczenia jest nałożenie na wydawców i autora publikacji zakazu rozpowszechniania precyzyjnie określonych w postanowieniach sądów tez i informacji na mój temat, m.in. co do niegospodarnego sposobu zarządzania przeze mnie związkiem oraz rzekomych powiązań mojej osoby z prześladowcami papieża Jana Pawła II oraz esbecją" - przekazał Boniek w oświadczeniu po decyzji sądu.

W lipcu Piotr Nisztor dopytywał Zbigniewa Bońka o jego relacje z Andrzejem Placzyńskim, szefem polskiej filii firmy Sportfive, która zajmuje się m.in. sprzedażą praw telewizyjnych do transmitowania meczów piłkarskich, a w przeszłości współpracownika SB. Boniek lekceważąco odpisał na Twitterze, co tylko zaogniło sytuację.

Czytaj także:
Liga Narodów. Holandia - Polska. Memphis Depay: Polacy byli bardzo irytujący
Liga Narodów. Holandia - Polska. Jerzy Brzęczek po porażce kadry: Jestem zadowolony

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (21):
 • Kajetan Donizowski Zgłoś komentarz
  Skoro Boniek mógł domagać się zakazu publikacji na jego temat, a sąd wydał taki wyrok, to również Kaczyński, Duda, Ziobro, Morawiecki i inni mogą domagać się zakazu publikacji na ich
  Czytaj całość
  temat, a sąd powinien wydać takie wyroki. Przecież Boniek nie jest ważniejszą osobą niż Kaczyński, Duda, Ziobro, Morawiecki... :P :-)))
  • Anna Szczepaniak Zgłoś komentarz
   Jedno co można powiedzieć to Boniek hamuje rozwój polskiej piłki zawsze znajdzie jakieś wytłumaczenie lub kolesie z jego świty
   • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
    Boniek - magister po zaocznych studiach nauki fikołków+ i "wolne sądy" z udziałem słynnego Wagnera. Życie przerosło kabaret w III RP. Proponuję ww. magistrowi wystąpienie o
    Czytaj całość
    zabezpieczenie jego megalomanii poprzez wydanie zakazu krytycznych artykułów o polskiej potędze piłkarskiej kierowanej od 8 (sł. ośmiu) lat przez ww. magistra z niekończącym pasmem sukcesów: "niski pressing" w MŚ 2018 i wypad po fazie grupowej, wygrywanie co roku CL przez polskie kluby, zdobycie tytułów międzynarodowych ME i MŚ przez reprezentacje młodzieżowe co roku od 8 lat przez tzw. piłkarzy, którzy przeszli cykl szkolenia od dziecka do 17, 18, 19 lat w czasie .......prezesowania przez ww. magistra.
    • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
     Boniek - magister po zaocznych studiach nauki fikołków+ i "wolne sądy" z udziałem słynnego Wagnera. Życie przerosło kabaret w III RP. Proponuję ww. magistrowi o zabezpieczenie
     Czytaj całość
     jego megalomanii i wydanie zakazu krytycznych artykułów o polskiej potędze piłkarskiej kierowanej od 8 (sł. ośmiu) lat przez ww. magistra z niekończącym pasmem sukcesów: "niski pressing" w MŚ 2018 i wypad po fazie grupowej, wygrywanie co roku CL przez polskie kluby, zdobycie tytułów międzynarodowych ME i MŚ przez reprezentacje młodzieżowe co roku od 8 lat przez tzw. piłkarzy, którzy przeszli cykl szkolenia od dziecka do 17, 18, 19 lat w czasie prezesowania przez ww. magistra.
     • Andrzej Pawelko Zgłoś komentarz
      Dajcie spokój kaczka mówi co chce, Zibi dobrze rządzi . Hejterzy co mają inne zdanie niech się ujawnia . Liczę na to
      • obiektywny Zgłoś komentarz
       Prezes dojnej zmiany i wszystkich prawdziwych polaków (I-go sortu), patriotów i katolików (i kiboli) zabrał głos w obronie redaktora (?) pisowskiej szczujni jaką jest "gazetka
       Czytaj całość
       niepolska" a nie w obronie wolności prasy! Zakaz dotyczy jednego tzw. redaktora i jednej tzw. gazety!
       • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
        Widzę że tu większość to sok z buraka i biedne zagubione osoby zmanipulowane przez TVNazi
        • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
         No tak Bonieczek czysty jak łza. Jak czytam tutaj tych wszystkich co jadą po Kaczyńskim to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Wy jesteście Polakami!? Wstyd i żenada a Polska piłka to
         Czytaj całość
         już prawie poziom Grenlandii przy Bońku i kolesiach z PRL sorry z PZPN. Brawo wy ahahahaha
         • Stelmet_Falubaz Zgłoś komentarz
          @oldboy69: Ktoś co płaci za te bzdury?
          • yes Zgłoś komentarz
           dobrze, że ten artykuł nie dotyczy na przykład rzutu karnego lub wymiarów bramki...
           • Luśnia Zgłoś komentarz
            Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni. Połowę Polaków nazwał gorszym sportem, lewakami, zdrajcami i śmie zabierać głos w sprawie wolności słowa?! Za to powinien siedzieć!!!
            • oldboy69 Zgłoś komentarz
             Przepraszam, z panem Bońkiem nie zawsze się zgadzam, ale z panem Kaczyński to się w ogóle nie zgadzam. Pan Kaczyński, który wprowadził reżim, cenzurę i propagandę W TVP jak za komuny,
             Czytaj całość
             usilnie dąży do totalitarizmu wypowiada się na temat cenzury, t jest ŻENADA. Po drugie niech się zapozna z uzasadnieniem qyroku, to pokłosie nieżetelności, nieqiedzy, szukania taniej sensacji a może pisania na zlecenie. Ten pan, po prostu szkalował, oczerniał itd. bez żadnych dowodów, poszlak itd. Moim zdaniem ten pan powinien dostać zakaz wykonywania zawodu. Wolność słowa nie oznacza, że można publicznie ludzi obrażać, oczerniać, niszczyć, reputacje czy życie osobiste. Nie wolno nadużywać wolności słowa do osiągania własnych korzyści, do niszczenia dorobku innych. Pomówić jest łatwo ale odkręcić sprawė i przeprosić trudno. To, że ten pseudo dziennikarz popiera PiS nie znaczy, że może pisać co chce.
             • Grunwaldzki Zgłoś komentarz
              " Panie " Kaczynski , nie wszystkich sedziow dalo sie zastraszyc lub przkupic !!
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×