II liga: remis na otwarcie kolejki. Znicz Pruszków dogonił Bytovię Bytów

Tym razem piłkarze Znicza Pruszków i Bytovii Bytów znaleźli sposób na trafienie do bramki przeciwnika po przerwie. Drużyna z Mazowsza dogoniła rywala z Pomorza w 82. minucie i na początek 2. kolejki padł remis 1:1.
piłkarze Znicza Pruszków WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: piłkarze Znicza Pruszków

Drużyny rozpoczęły sezon od zwycięstwa i zapewniły je sobie w pierwszych połowach spotkań. Znicz Pruszków nie zmarnował zaliczki i wygrał 2:1 na stadionie Motoru Lublin. Z kolei Bytovia Bytów pokonała Olimpię Grudziądz 2:0 dzięki uderzeniom Kacpra Sezonienki. W piątek piłkarze stanęli przed szansą objęcia prowadzenia w tabeli przynajmniej na kilkanaście godzin. Remis 1:1 daje pierwsze miejsce Bytovii dzięki odrobinę lepszemu bilansowi goli.

Piłkarze z Pomorza mają też jednak powód do rozczarowania, ponieważ to oni objęli prowadzenie, a i mieli szansę na zamknięcie spotkania drugim golem. W 53. minucie Piotr Giel podsumował szybki atak Bytovii uderzeniem do bramki Piotra Misztala. Znicz powalczył ambitnie o minimum punkt i wyszarpnął go w 82. minucie Paweł Tarnowski, który uderzył z bliska na 1:1.

Kluby rywalizują w trzecim sezonie w kończącej się dekadzie i jeszcze nigdy nie zwyciężyli gospodarze. Dwa razy mecz zakończył się remisem, a trzy razy z boiska schodzili zadowoleni goście. W każdym przypadku piłka minimum raz wpadała do bramki i nie inaczej było w piątek.

Pozostałe mecze 2. kolejki zaplanowano na sobotę.

Znicz Pruszków - Bytovia Bytów 1:1 (0:0)
0:1 - Piotr Giel 53'
1:1 - Paweł Tarnowski 82'

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski, Martin Baran, Peter Drobnak - Maciej Machalski, Krystian Pomorski - Krystian Tabara (58' Jakub Zagórski), Patryk Kubicki (65' Jakub Górski) - Gabor Grabowski (66' Lukas Hrnciar), Mikołaj Szymański (66' Paweł Tarnowski)

Bytovia: Marcin Staniszewski - Filip Dymerski, Krzysztof Bąk, Haris Memić, Deleu, Kuba Lizakowski, Paweł Zawistowski, Przemysław Lech, Adrian Bielawski (70' Jakub Bach), Piotr Giel, Kacper Sezonienko (74' Oskar Sikorski)

Żółte kartki: Baran, Tabara, Machalski (Znicz) oraz Memić, Deleu (Bytovia)

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce)