Liga Narodów. Bośnia i Hercegowina - Polska: czy to powinien być rzut karny? Zobacz faul Jana Bednarka (wideo)

Bośnia i Hercegowina objęła prowadzenie w meczu z Polską po strzale z rzutu karnego. "Jedenastkę" dla rywali sprokurował Jan Bednarek. Zobacz całą sytuację.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jan Bednarek fauluje rywala w meczu Ligi Narodów Bośnia i Hercegowina - Polska Twitter / TVP Sport / Jan Bednarek fauluje rywala w meczu Ligi Narodów Bośnia i Hercegowina - Polska
W 22. minucie meczu 2. kolejki Ligi Narodów UEFA pomiędzy Bośnią i Hercegowiną a Polską sędzia Cuneyt Cakir odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Turek dopatrzył się faulu Jana Bednarka, który w walce o piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła położył ręce na ramionach Elvira Koljicia (sytuacja poniżej).

Były napastnik Lecha Poznań padł w polu karnym, a Cakir wskazał na "wapno". Dodatkowo stoper reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką, przez co nie zagra w najbliższym meczu Ligi Narodów z Włochami. Spotkanie odbędzie się 11 października w Polsce.

Piłkę na jedenastym metrze ustawił Haris Hajradinović, który strzelił w lewy róg bramkarza. Łukasz Fabiański wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było bardzo precyzyjne i nie zdołał odbić piłki.

Tuż przed przerwą reprezentacji Polski udało się doprowadzić do remisu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie z główki uderzył Kamil Glik. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 2:1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Kamil Grosicki (więcej o spotkaniu TUTAJ).

Polska i Bośnia i Hercegowina grają w grupie 1 dywizji A. W grupie znajdują się jeszcze Włosi i Holendrzy. Pierwsza ekipa w tabeli po 6. kolejkach zagra w turnieju finałowym Ligi Narodów. Ostatnia reprezentacja spadnie do dywizji B.

Czy sędzia słusznie odgwizdał rzut karny?