KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ruszyła budowa restauracji Roberta Lewandowskiego. Mamy zdjęcia

Ciężkich maszyn jeszcze nie ma, ale burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty, że budowa "Wodnego Świata" już się rozpoczęła. To inwestycja, w której udziały ma Robert Lewandowski.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Screen z Gazety Olsztyńskiej Autor zdjęcia: Arch Pracownia Architektoniczna wwwchiliartpl / wizualizacja restauracji na wodzie / Wodny Świat Materiały prasowe / Screen z Gazety Olsztyńskiej. Autor zdjęcia: Arch. Pracownia Architektoniczna www.chiliart.pl / Na zdjęciu: wizualizacja restauracji na wodzie / Wodny Świat
- W zasadzie możemy powiedzieć, że budowa ruszyła. Wykonawca wbił paliki, które pokazują zakres inwestycji. Do końca tego tygodnia planujemy domówić się z nim w kwestii zaplecza budowy. Wystąpił do nas z oficjalną prośbą o wynajęcie miejsca na takie zaplecze. Można powiedzieć, że wbicie takiej symbolicznej łopaty jest już za nami - mówi w rozmowie z nami burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

Na plaży i przy molo, gdzie ma stanąć "Wodny Świat", na razie nie widać robotników i tabunów maszyn. - W pierwszym etapie inwestor chce zbudować platformę, na której będzie usadowiona restauracja. Chce zamknąć ten etap do końca roku - dodaje Iwaszkiewicz.

Zapewnia też, że samo molo nie będzie zamknięte, a jedynie część plaży zostanie zajęta. - To jest właściwie 1/4 całej plaży, a tam kąpieliska i tak nie było. Pozostała komunikacja będzie otwarta - zapewnia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się wygłupia słynny piłkarz

Super inwestycja

Cała inwestycja pochłonie 71 mln złotych, ale Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wsparła projekt kwotą 41 mln. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART.

W restauracji na wodzie będzie można zamówić posiłek z menu bazującego na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowany zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja "self-cooking", gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł "La Petit Chef", dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Zdjęcia z Giżycka:
Plaża w Giżycku i w oddali molo, przy którym powstanie restauracja / Fot. Maciek Drzażdżewski Plaża w Giżycku i w oddali molo, przy którym powstanie restauracja / Fot. Maciek Drzażdżewski
Molo, przy którym powstanie restauracja / / Fot. Maciek Drzażdżewski Molo, przy którym powstanie restauracja / / Fot. Maciek Drzażdżewski
Paliki wyznaczające granicę inwestycji / Fot. Maciek Drzażdżewski Paliki wyznaczające granicę inwestycji / Fot. Maciek Drzażdżewski
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
 • Barr Zgłoś komentarz
  Q - wa ! Biedacy dostaną 60% na ten biznes za darmo ! Dalej wierzcie w jakieś charytatywne datki ! Ten typ ludzi nigdy nie da nikomu nic za darmo !
  • leno Zgłoś komentarz
   Myślę że inwestorów i przyszłych klientów skusi nazwisko Rober Lewandowski , tylko ze jest jedno ale.... Nikt nie ma monopolu na sukces . inwestycja jest obarczona sporym ryzykiem.
   Czytaj całość
   Lewandowski może sobie pozwolić na stratę 10-20mln zł , to jest kwestia jednego miesiąca gry . Dla niego to jak dla mnie kilka tysięcy.Nie wiem jak wygląda sytuacja pozostałych inwestorów al nie przypuszczam żeby mieli podobne zasoby finansowe. Warto pewne rzeczy przemyśleć.
   • Krzysztof Stankiewicz Zgłoś komentarz
    Zdjęcia przedstawiają dno i 100km mułu poziomu tego artykułu. "Tylko w wp" "zdjęcia budowy"??? Czego???!!! Wstyd tak pisać i wprowadzać w błąd czytelnika. Takie
    Czytaj całość
    zdjęcie z plaży można wysłać zawsze i co więcej tak plaża wygląda cały czas... Ale przejrzałem artykuły pisane przez Pana dziennikarza i nie dziwi mnie poziom również tego. Więcej nie wchodzę na wp bo wstyd.
    • Coroner Lee Zgłoś komentarz
     Spore ryzyko z tą inwestycją w dobie ,,plandemii"
     • Maciej Okrojek Zgłoś komentarz
      w WP to same nieuki bo żadnego artykułu nie POtrafią sklecić POrządnie
      • xyzyx Zgłoś komentarz
       Pismaku wypier...., bo obrażasz czytelników takim łajnem pseudodziennikarskim!
       • Jan Kozietulski Zgłoś komentarz
        Klaun Zimkowski – specjalista od inwestycji, w tym „inwestycji” Bobka lewaty[…] - ile ma IQ? 17? Nie wierzę. Klaun napisał: „Ruszyła budowa restauracji Roberta
        Czytaj całość
        Lewandowskiego” Koszt: 71 mln złotych, z tego PFR daje 41 mln zł. Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk (udziały ma tutaj Robert Lewandowski), Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART. Czyli ile wynosi udział Bobka lewaty[...]a w "restauracji Roberta Lewandowskiego"? Mniej niż IQ klauna Zimkowskiego. Czekam jeszcze na kolejne powtórzenie informacji klauna Zimkowskiego o apartamencie Bobka lewaty[…] przy ul. Złotej o wartości 30 mln zł. A może fistaszków? Klaunie Zimkowski - nachalne i prymitywne lokowanie produktu Bl (Bobek lewaty[...]a) nie promuje produktu, lecz go i autora lokowania OŚMIESZA. Łapie Zimkowski, czy za szybko?
        • Marian Krawczyk Zgłoś komentarz
         Dobrze ,ze nieudacznik Trzaskowski nie wygrał bo by" wypalił żelazem "wszelkie inwestycje, gdyż Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wsparła projekt kwotą 41 mln.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×