Świetny mecz polskiego napastnika. Dawid Kurminowski z hat-trickiem w Pucharze Słowacji

Dawid Kurminowski w środowe popołudnie zdobył 3 gole w wyjazdowym meczu II rundy Pucharu Słowacji. Jego zespół MSK Żylina pokonał III-ligowe MSK Namestovo 7:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jedna z bramek Dawida Kurminowskiego w Pucharze Słowacji YouTube / MSKZilinaTV / Jedna z bramek Dawida Kurminowskiego w Pucharze Słowacji
21-letni polski napastnik został bohaterem spotkania MSK Namestovo - MSK Żylina. Wychowanek Lecha Poznań wybiegł w podstawowej jedenastce i zdobywał gole w 5., 29. i 54. minucie. Chwilę po ostatniej bramce opuścił boisko.

Dawid Kurminowski najpierw popisał się piękną indywidualną akcją i strzałem z dystansu, a następnie skutecznie dobił uderzenie kolegi, trafiając do pustej siatki. Po przerwie 21-latek wykorzystał sytuację sam na sam, świetnie lobując golkipera.

Ostatecznie MSK Żylina wygrała na wyjeździe aż 7:0 i awansowała do III rundy Pucharu Słowacji. Tam zmierzy się z innym 3-ligowym zespołem - Oravske Vesele.

Kurminowski jest wychowankiem Lecha Poznań. Jako nastolatek grał też w zespole lokalnego rywala - Warty. Od stycznia 2018 r. młody napastnik był wypożyczany do słowackich klubów - najpierw Michalovce, a następnie rezerw Żyliny. Na początku bieżącego roku zespół z północy kraju definitywnie wykupił Kurminowskiego za 250 tys. euro.

W pierwszym zespole Żyliny Kurminowski wystąpił w 22 meczach na wszystkich frontach i zdobył 10 goli.

Gole Kurminowskiego w meczu Pucharu Słowacji (od 23:30, 46:40 i 1:29:00):