Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Starcie milionerów. Robert Lewandowski w sporze z Cezarym Kucharskim. Obydwaj mają gigantyczne majątki

Zaiskrzyło na linii Cezary Kucharski - Robert Lewandowski. Były menedżer "Lewego" twierdzi, że należą mu się kosmiczne pieniądze. Wobec tego jesteśmy świadkami starcia gigantów. Ludzi, którzy mają na swoich kontach astronomiczne kwoty.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Cezary Kucharski Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Cezary Kucharski

Cezary Kucharski jest emerytowanym piłkarzem. Po zakończeniu gry w piłkę nożną, zajął się polityką, a poza tym zaczął spełniać się w roli menedżera piłkarskiego - otworzył własną agencję. Pod jego skrzydłami znajdowali się m.in. Robert Lewandowski, Michał Kucharczyk, Rafał Wolski, Jakub Kosecki czy Grzegorz Krychowiak.

Był posłem na Sejm VII kadencji. W 2014 roku jego majątek szacowano na przeszło 15 milionów złotych. Rok później natomiast, gdy pojawiło się kolejne jego oświadczenie majątkowe, dowiedzieliśmy się, że z tytułu prowadzenia agencji uzyskał prawie 1,7 miliona zł przychodu i 917 tys. zł dochodu. 

Wówczas podkreślano, że w dokumencie zabrakło astronomicznej kwoty, jaką miał sobie wynegocjować za transfer Lewandowskiego z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium. 

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Robert Lewandowski z nowym celem na kolejny sezon. "Ma coś do udowodnienia"

W zeznaniu Kucharskiego pojawiły się takie pozycje, jak dom o powierzchni blisko 200 mkw. o wartości 2,5 mln złotych czy mieszkanie o powierzchni prawie 117 mkw. i wartości rzędu blisko 1,2 mln zł. W rubryce "inne nieruchomości" powiadomił o 17 mieszkaniach o różnych powierzchniach.

Wówczas informował, że ma dwa samochody marki audi z 2006 i 2010 roku o wartościach równych 50 i 100 tysięcy zł. Do oświadczenia wpisał też dwa zegarki marki Breitling. Każdy z nich to wartość przeszło 10 tys. zł. W zgromadzonych środkach pieniężnych Kucharskiego znalazło się 220 tys. zł i 550 tys. euro.

Obecnie Cezary Kucharski zajmuje się m.in. nieruchomościami. W 2018 roku "Puls Biznesu" pisał, że rozkręca się na tym polu. Poza tym oczywiście nadal zajmuje się sprawami menedżerskimi. Co ciekawe jednak, według oficjalnych danych współpracuje jedynie z Krystianem Bielikiem. Generalnie na pewno pieniędzy mu nie brakuje.

Starcie gigantów. Robert Lewandowski milionerem 

Robert Lewandowski również może poszczycić się gigantycznym majątkiem. Aktualna umowa z Bayernem gwarantuje mu zarobki na poziomie blisko 90 milionów złotych rocznie. Oczywiście chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nie są to jedyne środki, z jakich żyje najlepszy polski napastnik.

Wiosną br. "France Football" wyliczył, że zarobki Lewandowskiego wynoszą łącznie 29 mln euro. W tym przypadku wzięto pod uwagę wszystkie dochody tego zawodnika. "Wprost" podawał z kolei, że majątek Anny i Roberta Lewandowskich to pół miliarda złotych. Dzięki temu plasują się na 80. miejscu na liście najbogatszych Polaków. W zeszłym roku zajmowali 88. lokatę.

Gołym okiem widać, że "Lewy" ma sporo pieniędzy. Media nie wiedzą o wszystkich dochodach piłkarza, a zatem można przypuszczać, że jego rzeczywisty majątek jest większy niż ten szacowany. Lewandowskiego stać na luksusowe samochody czy różne kosztowne inwestycje. Jest po prostu milionerem pełną gębą. 

Piłkarz nie tylko zarabia ogromne pieniądze na boisku, ale znakomicie też je inwestuje. Na początku roku Lewandowski został ambasadorem... kawy. Swoim wizerunkiem promuje produkt "RL9", który dostępny jest w trzech wariantach - espresso, crema i gold (rozpuszczalna).

To kolejny nowy rynek, na który wkroczył kapitan reprezentacji Polski. Wcześniej wyszło na jaw, że Lewandowski jest zaangażowany w powstanie dwóch restauracji. Jedna z nich znajdzie się w wielkim kompleksie rekreacyjnym na Mazurach, z kolei druga będzie 4-poziomowym lokalem w Warszawie. Do tego "Lewy" ma apartamentowce w Warszawie i Świnoujściu, agencję marketingową i wspiera różnego typu start-upy.

Wojna na linii Kucharski - Lewandowski. O co poszło?

Jak informuje niemiecki "Der Spiegel", w pozwie cywilnym skierowanym przeciwko firmie Lewandowski RL Management, należącej do Roberta Lewandowskiego, znalazły się poważne zarzuty.

Najpoważniejszym jest to, że według Cezarego Kucharskiego (który był formalnie powiązany z firmą), byłego agenta piłkarskiego opiekującego się kapitanem kadry Polski, Robert Lewandowski wraz z żoną Anną Lewandowską mieli nielegalnie przekierować kilka milionów euro ze swojej firmy marketingowej i przeznaczyli je na luksusowe podróże i zakup drogich nieruchomości. Kucharski ma domagać się od małżeństwa odszkodowania i żąda 9 milionów euro (39 milionów złotych).

Lewandowski te zarzuty odpiera. Napastnik Bayernu, za pośrednictwem rzeczniczki, pozew nazywa "bezpodstawnym". Tłumaczy, że Cezary Kucharski próbuje wymusić zapłatę nienależnych mu środków (więcej tutaj >>).

Czytaj także: Bundesliga. Od gwiazd światowego formatu do młodych-gniewnych. Oto Polacy występujący w niemieckiej elicie

Oglądaj Bundesligę NA ŻYWO w WP Pilot!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (13):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×