Bundesliga. Bayern - Schalke. Robert Lewandowski znów to zrobił. Znakomita seria przedłużona!

Robert Lewandowski przedłużył wyśmienitą serię. Polski napastnik znów trafił na inaugurację niemieckiej Bundesligi. W meczu Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen wpisał się na listę strzelców w 31. minucie. Był to gol na 3:0, z rzutu karnego.

Mateusz Domański
Robert Lewandowski PAP/EPA / LUKAS BARTH-TUTTAS / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Mecze rozpoczynające Bundesligę zawsze przebiegają po myśli Roberta Lewandowskiego. W tych spotkaniach polski snajper trafia do bramki przeciwników lub asystuje nieprzerwanie od 2011 roku, kiedy to jeszcze w barwach Borussii Dortmund zaliczył asystę w starciu z ekipą z Hamburga.

Co więcej, od pięciu sezonów Lewandowski w każdym meczu 1. kolejki Bundesligi strzelał minimum jednego gola! Trafienie w piątkowym meczu przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen oznacza, że przedłużył swoją passę do sześciu sezonów z rzędu z golem na inaugurację i dziesięciu sezonów z rzędu z golem lub asystą na inaugurację.

Pięć kolejnych sezonów z minimum jednym golem w 1. kolejce to już rekord Bundesligi. W meczu z Schalke Polak poprawił to osiągnięcie i po raz kolejny w swojej karierze przechodzi do historii futbolu.

Śmiało można napisać, że Robert Lewandowski bardzo obiecująco wchodzi w nowy sezon najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej. "Lewy" pokazał, że w trakcie wakacji absolutnie nie zapomniał, jak gra się w piłkę nożną. Pozostaje wierzyć, że w kolejnych spotkaniach będzie prezentował się równie dobrze albo jeszcze lepiej.

W starciu z Schalke Lewandowski trafił na 3:0 z rzutu karnego. Ta bramka padła w 31. minucie. Warto odnotować, że Polak sam sobie wywalczył jedenastkę.