Bundesliga. Bayern - Schalke. Robert Lewandowski odebrał nagrodę dla Piłkarza Roku w Niemczech

Tego trofeum, mimo wielu świetnych sezonów na boiskach Bundesligi, brakowało w gablocie Roberta Lewandowskiego. Przed piątkowym meczem z Schalke 04 Polak odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza 2020 r. w Niemczech.

Michał Fabian
Hansi Flick i Robert Lewandowski z nagrodami PAP/EPA / LUCAS BARTH / Na zdjęciu: Hansi Flick i Robert Lewandowski z nagrodami
Na murawie Allianz Areny w Monachium zaprezentowana została w piątek efektowna kolekcja. Trzy trofea wywalczone przez Bayern Monachium w sezonie 2019/20 (za zwycięstwo w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i w Lidze Mistrzów), a także dwie nagrody indywidualne.

Te ostatnie trafiły przed spotkaniem z Schalke 04 Gelsenkirchen w ręce Roberta Lewandowskiego i Hansiego Flicka. Polak odebrał puchar dla Piłkarza Roku 2020 w Niemczech, zaś Niemiec - dla Trenera Roku.

30 sierpnia magazyn "Kicker" ogłosił wyniki plebiscytu (więcej TUTAJ>>). Lewandowski zwyciężył bezapelacyjnie, otrzymując 276 z 525 oddanych głosów przedstawicieli Stowarzyszenia Niemieckich Dziennikarzy Sportowych.

Polak po raz pierwszy w karierze wygrał plebiscyt organizowany od 1960 r. Jest dopiero szóstym zagranicznym zawodnikiem, któremu przypadło takie wyróżnienie. Przed "Lewym" tej sztuki dokonali jedynie: Brazylijczyk Ailton (2004 r.), Francuz Franck Ribery (2008), Brazylijczyk Grafite (2009), Holender Arjen Robben (2010) i Belg Kevin De Bruyne (2015).

Lewandowski w meczu z Schalke 04 znalazł się w wyjściowym składzie Bayernu. Monachijczycy rozgromili rywala aż 8:0! Polak strzelił w I połowie gola na 3:0, a po przerwie zanotował dwie asysty. Hat-tricka skompletował Serge Gnabry.