II liga: GKS Katowice poszedł za ciosem. Pierwsze potknięcie Chojniczanki

GKS Katowice odniósł zwycięstwo 2:0 z Górnikiem Polkowice i powoli poprawia sytuację w drugoligowej tabeli. Po raz pierwszy w sezonie potknęła się Chojniczanka, która zremisowała bezbramkowo z Olimpią Elbląg.

GKS Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: GKS Katowice
GKS Katowice poszedł za ciosem po zwycięstwie z Lechem II Poznań i tym razem zdobył komplet punktów na wyjeździe. Wskazanie najważniejszego zawodnika meczu z Górnikiem Polkowice nie jest trudnym zadaniem. Adrian Błąd już w pierwszej połowie pokonał dwoma uderzeniami Jakuba Szymańskiego. Były pomocnik KGHM Zagłębia Lubin zapisał do udanych swój powrót do województwa dolnośląskiego.

Po raz pierwszy potknęła się Chojniczanka, którą tym razem zawiodła nienaganna na początku sezonu skuteczność. Podopieczni Adama Noconia zremisowali 0:0 z byłym klubem swojego szkoleniowca Olimpią Elbląg. Gospodarze zdobyli kosztem lidera pierwsze "oczko" w rozgrywkach.

Wiceliderem pozostaje Bytovia Bytów, która zrównała się liczbą punktów z Chojniczanką. Podopieczni Adriana Stawskiego odnieśli zwycięstwo 4:1 na stadionie Błękitnych Stargard, choć jeszcze w 70. minucie mieli stratę do przeciwnika. W odwróceniu wyniku i zdemolowaniu gospodarzy najważniejszą rolę odegrał Piotr Giel. Doświadczony napastnik oddał dwa efektowne uderzenia do bramki, a także asystował przy trafieniu Jakuba Rysia. Błękitni stracili zaliczkę w drugim meczu z rzędu.

Stal Rzeszów zajęła trzecie miejsce w tworzącej się czołówce ligi dzięki zwycięstwu 2:0 na stadionie Znicza Pruszków. Drużyna z Podkarpacia atakowała w pierwszej połowie bez wyrazu i nie oddała wielu strzałów celnych. Celowniki zostały nastawione w przerwie. Wojciech Reiman dał Stali prowadzenie, a jej wyższość nad przeciwnikiem z Mazowsza potwierdził golem w doliczonym czasie zmiennik Dawid Olejarka.

W sobotę generalnie lepiej wiodło się gościom niż gospodarzom i zdecydowanie więcej bramek padło w drugich niż w pierwszych połowach. Po przerwie Sokół Ostróda doprowadził do wyniku 4:0 w meczu na stadionie Olimpii Grudziądz. W dość podobnych okolicznościach Wigry Suwałki odniosły zwycięstwo 3:1 na terenie Garbarni Kraków, a autor hat-tricka Kamil Adamek został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców ligi z pięcioma golami na koncie.

4. kolejka II ligi:

Górnik Polkowice - GKS Katowice 0:2 (0:2)
0:1 - Adrian Błąd 26'
0:2 - Adrian Błąd 42'

Olimpia Elbląg - Chojniczanka 0:0

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:4 (0:0)

0:2 - Dawid Olejarka 90'

Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 1:3 (0:0)
0:1 - Kamil Adamek 46'
1:1 - Kamil Kuczak 56'
1:2 - Kamil Adamak 88'
1:3 - Kamil Adamek 90'

Olimpia Grudziądz - Sokół Ostróda 0:4 (0:0)
0:1 - Dawid Wolny (k.) 58'
0:2 - Tomasz Gajda 71'
0:3 - Dawid Wolny 76'
0:4 - Adam Dobosz 90'

Skra Częstochowa - Motor Lublin 1:1 (1:0)
1:0 - Kamil Olejnik 34'
1:1 - Rafał Król 49'

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 2:1 (0:0) 0:1 - Abdallah Hafez 59' 1:1 - Maciej Górski 67' 2:1 - Franciszek Wróblewski 90'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?