Dania. Kamil Wilczek strzelił gola byłemu klubowi w derbach Kopenhagi, ale przegrał mecz

Kamil Wilczek zdobył bramkę w hitowym starciu ligi duńskiej FC Kopenhaga - Broendby IF. Derby stolicy Danii to dość trudny mecz dla Polaka, bowiem przez lata grał w barwach gości. Jego obecny zespół przegrał jednak 1:2.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Kamil Wilczek Getty Images / Lars Ronbog / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Kamil Wilczek rozpoczął strzelanie w derbach Kopenhagi. Napastnik FC Kopenhaga trafił do siatki Broendby IF  w 12. minucie. Zgubił obronę i uderzeniem głową z kilku metrów wykończył dośrodkowanie z prawej strony Chorwata Karlo Bartolca. Cieszył się po zdobyciu gola, ale to nie była szalona radość.

Rywal zdołał wyrównać 20 minut później dzięki bramce Jespera Lindstroma. Pod koniec pierwszej połowy Wilczek zarobił jeszcze żółtą kartkę.

Trafienie Polaka ma też dodatkowy ciężar emocjonalny, bowiem Wilczek grał w Broendby od stycznia 2016 r. do stycznia tego roku. Wystąpił w 163 meczach i zdobył 92 bramki.

To drugi gol polskiego napastnika dla FC Kopenhaga. Wcześniej trafił w przegranym meczu z Odense (2:3) w pierwszej kolejce duńskiej Superligi.

W drugiej połowie to zespół Polaka był stroną dominującą, ale nie potrafił tego udokumentować kolejną bramką. Tworzył sytuacje, szukał podań w kierunku Wilczka, ale napastnik był pieczołowicie kryty. W doliczonym czasie gry Broendby zdobyło zwycięską bramkę. Mikael Uhre najlepiej zachował się w polu karnym po zagraniu swojego bramkarza "na aferę".

Broendby wygrało 2:1 i zajmuje pozycję lidera po dwóch kolejkach. FC Kopenhaga wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo, jest na 10. miejscu.

FC Kopenhaga - Broendby IF 1:2 (1:1)
1:0 - Kamil Wilczek 12'
1:1 - Jesper Lindstrom 31'
1:2 - Mikael Uhre 90+4'