Serie A. Parma - Napoli. Piotr Zieliński bez fajerwerków, ale nie popełniał błędów

Piotr Zieliński zagrał 88 minut w pierwszym meczu Napoli w tym sezonie. Jego zespół ograł Parmę 2:0. Polak nie błyszczał, starał się grać spokojnie i poprawnie. Nie popełniał za to błędów.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Piotr Zieliński Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Piotr Zieliński wystąpił od początku na lewej stronie pomocy w wyjazdowym meczu Napoli z Parmą. Jego drużyna wygrała 2:0 po bramkach Driesa Mertensa i Lorenzo Insigne. Polak nie miał udziału przy trafieniach.

26-latek biegał po boisku przez 88 minut, ale nie pokazał niczego specjalnego. Grał dość zachowawczo, pilnował lewej strony, która w pierwszej połowie była mocno eksploatowana przez Napoli. Często Zieliński nie był na niej sam - non stop pokazywał się do rozegrania Insigne, zapędzał się do przodu Elseid Hysaj. Momentami robił się tam tłok, rywale próbowali odłączać Polaka od krótkiego rozegrania. W drugiej części ciężar gry był częściej przenoszony na prawą flankę.

Zieliński otrzymał od portalu sofascore.com notę 6,9. Niższą od niego mieli jedynie rezerwowi wchodzący z ławki na ostatnie minuty, a taką samą Fabian Ruiz i Kostas Manolas.

Polak zanotował 74 kontakty z piłką. Wykonał 57 podań, z czego 50 celnych (88 proc.). Gdy miał miejsce na rozpędzenie się z piłką, chętnie wdawał się w dryblingi. Wykonał ich dziewięć, a sześć z nich zakończyło się powodzeniem. Nawet założył siatkę rywalowi w drugiej połowie, ale zaraz po tym potrojono krycie i nie udało mu się wejść w pole karne. Popularny "Zielu" zaliczył też 12 pojedynków, osiem z nich wygrał. Oprócz tego 14 razy stracił piłkę.

W następnej kolejce Serie A Napoli zagra u siebie z Genoą. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 27 września.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)