Serie A: Inter Mediolan wygrał wielką bitwę z ACF Fiorentiną. Bartłomiej Drągowski stracił cztery gole

Do trzech zwrotów akcji doszło w jednym meczu Interu Mediolan z ACF Fiorentiną. Kandydat na mistrza Włoch znalazł się w dużych opałach, ale na finiszu doprowadził do wyniku 4:3 w starciu z zespołem Bartłomieja Drągowskiego.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Czarno-niebieska część Mediolanu marzy o scudetto. Poprzedni sezon przyniósł wyraźny rozwój Interu, ale nie znalazł on potwierdzenia w postaci żadnego trofeum. Klub z Mediolanu nie składa broni i latem postarał się urealnić detronizację Juventusu w 2021 roku.

Steven Zhang przystał na warunki Antonio Conte i nie dopuścił do spełnienia groźby swojego szkoleniowca o odejściu. Chińscy właściciele Interu, a także dyrektor sportowy Giuseppe Marotta spełnili życzenia Conte o wzmocnieniu zespołu doświadczonymi Aleksandarem Kolarovem i Arturo Vidalem. Do Nerazzurrich dołączył ponadto Achraf Hakimi, który ma zwiększyć moc uderzeniową na wahadłach. W Interze są Romelu Lukaku, Lautaro Martinez, Alexis Sanchez czy Christian Eriksen. Wszystko to robi wrażenie.

Dlatego premiera Interu była mocno wyczekiwana, nawet jeżeli od poprzedniego jego występu w finale Ligi Europy minęło zaledwie półtora miesiąca. Wicemistrz Włoch podjął ACF Fiorentinę, której w poprzednim sezonie nie zdołał pokonać. Poza Violą tylko Juventus FC i AS Roma dwukrotnie oparli się podopiecznym Conte.

Fiorentina już w 3. minucie przypomniała, jak niewygodnym przeciwnikiem potrafi być dla Nerazzurrich. Cristian Kouame dał prowadzenie gościom, którzy wyglądali na boisku znacznie swobodniej, ponieważ przystąpili do meczu bez obciążenia. Asystował Giacomo Bonaventura, który latem przeniósł się z AC Milanu do ACF Fiorentiny.

Inter musiał gonić wynik. Pierwszą szansę na wyrównanie miał Lautaro Martinez w 20. minucie, ale został z dużym wyczuciem powstrzymany przez Martina Caceresa. W czasie doliczonym przed przerwą sposób na pokonanie Bartłomieja Drągowskiego znalazł Lautaro Martinez, który wcześniej był niewidoczny. Zrobiło się 1:1, a prawdziwe piłkarskie szaleństwo nastąpiło w drugiej części.

Polak sięgnął po piłkę do bramki po raz drugi w 52. minucie, a jego szansa na lepszą reakcję była minimalna. Do bramki Violi trafił nieszczęśliwie jej własny obrońca Federico Ceccherini, który nie popisał się po dośrodkowaniu.

Inter objął prowadzenie 2:1, ale złudne okazało się wrażenie, że sytuacja znalazła się pod kontrolą podopiecznych Conte. Minęło zaledwie 11 minut i doszło kolejnego diametralnego zwrotu akcji oraz odwrócenia wyniku. Gaetano Castovilli przymierzył ze szpica na 2:2, a Federico Chiesa w 63. minucie wykorzystał dogranie Francka Riberego i trafił na 3:2 dla Fiorentiny.

Najlepsza defensywa calcio była w tym meczu w rozsypce. Inter musiał w tych okolicznościach zorganizować się do kolejnego szturmu na bramkę Bartłomieja Drągowskiego, ale jego zawodnicy pudłowali na potęgę. Przodował w tym Romelu Lukaku. Z dwoma uderzeniami poradził sobie również polski bramkarz zespołu ze Stadio Artemio Franchi, a efektowna była jego interwencja po próbie z dystansu Nicolo Barelli.

Wielka bitwa w Mediolanie została rozstrzygnięta w ostatnich minutach podstawowego czasu. Podopieczni Conte pokazali charakter i to oni zeszli z boiska z kompletem punktów. Romelu Lukaku przerwał swoją niemoc i uderzył na 3:3, a w 89. minucie Danilo D'Ambrosio oddał strzał do bramki Drągowskiego na 4:3. Inter był blisko falstartu, ale ostatecznie to on postawił na swoim w pasjonującym widowisku.

Inter Mediolan - ACF Fiorentina 4:3 (1:1)
0:1 - Cristian Kouame 3'
1:1 - Lautaro Martinez 45'
2:1 - Federico Ceccherini (sam.) 52'
2:2 - Gaetano Castrovilli 57'
2:3 - Federico Chiesa 63'
3:3 - Romelu Lukaku 87'
4:3 - Danilo D'Ambrosio 89'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Alessandro Bastoni, Aleksandar Kolarov - Ashley Young (65' Achraf Hakimi), Nicolo Barella (75' Radja Nainggolan), Marcelo Brozović (74' Arturo Vidal), Ivan Perisić (78' Alexis Sanchez) - Christian Eriksen (65' Stefano Sensi) - Romelu Lukaku, Lautaro Martinez

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, Federico Ceccherini, Martin Caceres - Federico Chiesa (68' Pol Lirola), Giacomo Bonaventura (61' Borja Valero), Sofyan Amrabat, Gaetano Castrovilli - Cristiano Biraghi - Franck Ribery (83' Patrick Cutrone), Cristian Kouame (61' Dusan Vlahović)

Żółte kartki: Barella (Inter) oraz Ceccherini (Fiorentina)