Ligue 1. Stade de Reims - Paris Saint-Germain: mistrz Francji z trzecim zwycięstwem z rzędu

Paris Saint-Germain złapało wiatr w żagle i triumfowało po raz trzeci z kolei w Ligue 1. W starciu 5. kolejki mistrz Francji pokonał na wyjeździe Stade de Reims 2:0.

Tomasz Rosiński
Mauro Icardi Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Mauro Icardi
PSG po słabym starcie sezonu (porażki z RC Lens oraz Olympique Marsylia) w ostatnim czasie zaczęło grać lepiej i wygrało dwa spotkania (z FC Metz i OGC Nice). W niedzielę paryżanie chcieli pójść za ciosem i zwyciężyć po raz trzeci z rzędu we francuskiej ekstraklasie, co im się udało zrealizować.

Podopieczni Thomasa Tuchela od początku konfrontacji mieli ogromną przewagę, a wyszli na prowadzenie już w 9. minucie. Wówczas Kylian Mbappe zagrał sprytne, prostopadłe podanie do Mauro Icardiego, zaś ten uderzeniem po długim rogu pokonał Predraga Rajkovicia.

Napór paryskiej ekipy nie malał, ale mistrzowie kraju aż do 63. minuty razili nieskutecznością. Dopiero wtedy po raz kolejny do siatki trafił Icardi, a znów mu asystował Mbappe.

Jak się później okazało Argentyńczyk ustalił wynik tego meczu i 3. zwycięstwo Paris Saint-Germain w tym sezonie Ligue 1 stało się faktem.

Ligue 1, 5. kolejka:

Stade de Reims - Paris Saint-Germain 0:2 (0:1) 0:1 - Mauro Icardi 9' 0:2 - Mauro Icardi 63'