Fortuna I liga: ŁKS Łódź ucieka rywalom. Górnik Łęczna stracił pierwsze punkty

ŁKS Łódź umocnił się na prowadzeniu w wyścigu do PKO Ekstraklasy. Szóste zwycięstwo w sezonie odniósł w małych derbach z GKS-em Bełchatów. Wiceliderem został Bruk-Bet Termalica Nieciecza, który wykorzystał pierwsze potknięcie Górnika Łęczna.
piłkarze Górnika Łęczna Newspix / KRYSTYNA PACZKOWSKA / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Łęczna

ŁKS Łódź zwyciężył w Bełchatowie 3:1, choć jako pierwszy stracił gola w konfrontacji z regionalnym przeciwnikiem. Na trafienie Patryka Makucha odpowiedział trzema bramkami już w pierwszej połowie. Nie zawiedli liderzy jego ofensywy, ponieważ po wyrównaniu Łukasza Sekulskiego dubletem popisał się Pirulo. Hiszpan umocnił się w ten sposób na prowadzeniu w klasyfikacji kanadyjskiej ligi.

ŁKS jest od środy jedynym pierwszoligowcem z kompletem punktów na koncie. W 6. kolejce potknięcia zaliczyli piłkarze Arki Gdynia i Górnika Łęczna. Beniaminek z Lubelszczyzny i tak mógł być umiarkowanie zadowolony z remisu 1:1 na stadionie Chrobrego Głogów. Najskuteczniejszy zawodnik zespołu Bartosz Śpiączka uratował punkt strzałem w 80. minucie. Statystyki Śpiączki po rozegraniu pięciu meczów to pięć goli i dwie asysty.

Z remisu łęcznian skorzystał Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Drużyna Mariusza Lewandowskiego zwyciężyła 3:0 z Koroną Kielce i została wiceliderem. Do goli Romana Gergela oraz Artema Putiwcewa był już czas przyzwyczaić się, a w wypunktowaniu spadkowicza pomógł jeszcze sprowadzony latem Kacper Śpiewak. Pomarańczowi po raz piąty w szóstym spotkaniu zachowali czyste konto. Na ich pokonanie nie znalazł sposobu były trener Maciej Bartoszek.

Z żelazną konsekwencją broni również Odra Opole i zadomawia się na górze tabeli. W wygranym 1:0 meczu z Resovią jedynego gola dla zespołu Dietmara Brehmera strzelił Arkadiusz Piech, a defensywa zadbała o to, żeby trafienie doświadczonego napastnika było zwycięskie. Odra straciła zaledwie jedną bramkę w ostatnich pięciu kolejkach.

Miedź Legnica wygrała 2:0 z Radomiakiem. Było to czwarte spotkanie zespołu z województwa dolnośląskiego z Zielonymi na wyjeździe w 2020 roku. Wcześniej poniósł komplet porażek, strzelił zaledwie jednego gola, a stracił 10. Po raz pierwszy rywalizował z podopiecznymi Dariusza Banasika w Pruszkowie i to miasto okazało się dla niego szczęśliwsze niż Radom. Miedź zawdzięcza pierwsze w sezonie punkty na wyjeździe uderzeniom Krzysztofa Drzazgi oraz Jakuba Łukowskiego.

Do dwóch spotkań doszło w województwie małopolskim. Po raz szósty w sezonie przegrali tam GKS 1962 Jastrzębie i Sandecja Nowy Sącz. Właśnie ten duet okopuje się na dnie tabeli. Podopieczni Pawła Ściebury stracili oba gole w ostatnich 10 minutach przegranego 1:2 meczu z Puszczą Niepołomice. Sandecja była regularnie punktowana do stanu 1:4 przez Stomil Olsztyn. Klub z Warmii wyraźnie poprawia swoją dyspozycję w ofensywie.