La Liga. Lionel Messi miał pretensje do sędziego. W tunelu doszło do ostrej wymiany zdań

Słynny Argentyńczyk był wściekły na sędziego po tym, jak Clement Lenglet został wyrzucony z boiska tuż przed przerwą meczu Barcelony z Celtą (3:0) w La Liga.

Piotr Bobakowski
Lionel Messi ONS.pl / Na zdjęciu: Lionel Messi
Na Abanca-Balaidos w Vigo FC Barcelona pokonała Celtę (3:0, więcej szczegółów TUTAJ) pomimo tego, że od 42. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Lengleta. Francuski obrońca musiał opuścić boisko przed przerwą, kiedy zobaczył drugą żółtą kartkę za faul na Denisie Suarezie.

Przed wyjściem zespołów na drugą połowę, w tunelu prowadzącym do szatni, doszło do kłótni pomiędzy zawodnikami gości i arbitrem spotkania. Kamery Movistar Espana zarejestrowały moment, kiedy Lionel Messi w ostrych słowach skomentował decyzję sędziego.

Pretensje do arbitra mieli też Gerard Pique i Ronald Koeman. Sędzia Del Cerro Grande bronił jednak swojej decyzji, pokazując ruch ręką, którym Lenglet miał powstrzymywać zawodnika Celty.

Po zakończeniu meczu emocje opadły. Barca pewnie zwyciężyła, a Koeman podczas konferencji prasowej odniósł się do tej sytuacji. - Można spierać się, czy to był faul na żółtą kartkę, czy też nie. Kara była surowa. Trudno być sędzią. O decyzji arbitra teraz nie musimy już dyskutować - przyznał szkoleniowiec Dumy Katalonii.