La Liga. Levante - Real Madryt. Wygrana Królewskich. Mistrzowie Hiszpanii liderem

Real Madryt w meczu wyjazdowym 2:0 pokonał UD Levante i został liderem. W 2. połowie Królewskich w kilku sytuacjach ratował Thibaut Courtois.

Michał Piegza
piłkarze Realu Madryt PAP/EPA / DOMENENCH CASTELLO / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt
Real szybko zapewnił sobie komfort psychiczny w meczu. W potyczce z Levante goście prowadzenie objęli w 16. minucie. Po dograniu z rogu obrońcy wybili piłkę na czternasty metr. Tam przejął ją Vinicius Junior i technicznym uderzeniem pokonał bramkarza.

Królewscy prowadząc kontrolowali przebieg spotkania. Piłkarze Levante mieli problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką Thibaut Courtois. Udało im się to dopiero po dwóch kwadransach. Po niepewnym wyjściu na przedpole Belga, uderzał głową Nikola Vukcević, piłka odbiła się od poprzeczki.

Więcej działo się po zmianie stron. Początkowo na rywala ruszyli goście. Wydawało się, że gol dla Realu Madryt jest kwestią minut. Na bramkę Aitora Fernandeza sunęła akcja za akcją. Okazje zmarnowali jednak Karim Benzema, który po błędzie Rubena Vezo, uderzał z pola karnego. Piłka trafiła w słupek. Chwilę później w bramkę w dobrej sytuacji nie trafił Junior.

Gospodarze uaktywnili się po zmianach. Jorge de Frutos oraz Gonzalo Melero rozruszali grę Levante i Real miał spore problemy. Jednak goście między słupkami mieli Courtois. Belg w 58. minucie odbił mocny strzał Enisa Bardhiego, a chwilę później zachował refleks, kiedy po rykoszecie wyciągnął nogę i zatrzymał piłkę.

W końcówce Królewscy skupili się na defensywę. Goście bez większych problemów dowieźli skromne prowadzenie do doliczonego czasu, a w piątej dodatkowej minucie podwyższyli wynik. Po kontrze Benzema biegł na bramkę gospodarzy niemal przez pół boiska i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki.

Przerwę na mecze reprezentacji zespół Zinedine Zidane'a spędzi na pozycji lidera La Liga.

Levante UD - Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 - Vinicius Junior 16'
0:2 - Karim Benzema 90+5'

Levante UD: Aitor Fernandez - Jorge Miramon, Ruben Vezo, Sergio Postigo, Carlos Clerc - Jose Campana, Nikola Vukcević (58' Jorge de Frutos), Mickael Malsa (73' Nemanja Radoja), Enis Bardhi - Roger Marti (58' Gonzalo Melero), Jose Morales (70' Dani Gomez).

Real Madryt: Thibaut Courtois - Nacho, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy - Fede Valverde (88' Martin Odegaard), Casemiro, Luka Modrić (88' Isco) - Marco Asensio (69' Rodrygo Goes), Karim Benzema, Vinicius Junior (69' Lucas Vazquez).

Żółte kartki: Bardhi, Miramon (Levante) oraz Casemiro (Real).

Sędzia: Jose Munuera.

* * *
Osasuna Pampeluna - Celta Vigo 2:0 (1:0)
1:0 - Roncaglia 23'
2:0 - Calleri 76'

Deportivo Alaves - Athletic Bilbao 1:0 (0:0)
1:0 - Rodrigo Ely 74'

Czytaj także: La Liga. FC Barcelona pokonała w dziesiątkę Celtę Vigo La Liga. Real Madryt - Valladolid: złoty gola Viniciusa. Porażka Eibaru, kwadrans Damiana Kądziora