Polska - Finlandia. Mateusz Borek zażartował nt. Kamila Grosickiego. Trafił w dziesiątkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kamil Grosicki

"Kamil Grosicki ma patent na Finlandię" - takie słowa padły z ust Mateusza Borka w trakcie pierwszej połowy meczu Polska - Finlandia. Komentator TVP trafił w sedno. "Grosik" pokazał, że wyśmienicie gra mu się przeciwko Finom.

Kamil Grosicki udowodnił w środowy wieczór, że jest w świetnej formie. Już w dziewiątej minucie strzelił pierwszą bramkę. Wszystko zaczęło się od tego, że Damian Kądzior dorzucił piłkę do Arkadiusza Milika, a ten wystawił Grosickiemu, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza Finów.

W 18. minucie Polacy zepsuli kontrę napędzaną przez "Grosika". Zostali jednak w pressingu na połowie rywala i szybko przejęli piłkę. Chwilę później Jakub Moder znakomicie odnalazł Grosickiego, a ten huknął pod poprzeczkę. Po tym strzale prowadziliśmy już 2:0.

20 minut później Grosicki cieszył się już z hat-tricka. W tym przypadku Krzysztof Piątek dośrodkowywał do Arkadiusza Milika. Źle wybijał Vaisanen, bo prosto pod nogi "Grosika". Ten uderzył bez większego zastanowienia. Tuż przy słupku umieścił piłkę w siatce.

W trakcie pierwszej połowy żartobliwy komentarz w kierunku Grosickiego rzucił Mateusz Borek. "Kamil Grosicki ma patent na Finlandię" - powiedział komentator TVP. Później zostało doprecyzowane, że chodzi oczywiście o ekipę Finów. Trudno kłócić się z tym stwierdzeniem. To wręcz strzał w dziesiątkę.

Po pierwszej połowie Polacy prowadzili z Finami 3:0. Kilka chwil po przerwie prowadzenie Biało-Czerwonych podwyższył Krzysztof Piątek.

Czytaj także: > Koronawirus. Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk zakażona > Jakub Moder przykuł uwagę wielkich marek. Obserwował go m.in. Bayern Monachium