Polska - Finlandia. Jerzy Brzęczek: Milik i Piątek mają niesamowitą klasę

- Te gole to dla nich nagroda za konsekwencję, pracę i pokorę - mówi o bramkach Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka w meczu z Finlandią (5:1) Jerzy Brzęczek. Selekcjoner nie wyklucza, że w niedzielę przeciwko Włochom znów postawi na dwie "9".

Maciej Kmita
Jerzy Brzęczek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek
Biało-Czerwoni rozbili Finów, ale w pierwszej połowie show napastnikom skradł Kamil Grosicki, który skompletował hat-trick. Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik doszli do głosu dopiero po przerwie. Pierwszy trafił w 53. minucie na 4:0, a drugi pół godziny później ustalił wynik na 5:1.

Dla obu występ przeciwko Finlandii był bardzo ważny. Piątek jest w Hercie Berlin tylko rezerwowym, z meczu na mecz gra coraz mniej. A Milik jest w jeszcze gorszym położeniu, bo po trwającej kilkanaście tygodni sadze transferowej został w Napoli, które nawet nie zgłosiło go do gry w Serie A i Lidze Europy. Więcej TUTAJ.

Jerzy Brzęczek podał im pomocną dłoń, umożliwiając występ w dłuższym wymiarze, a Milik i Piątek odwdzięczyli się za zaufanie bramkami. Do ich gry przeciwko Finlandii można mieć zastrzeżenia, ale po końcowym gwizdku selekcjoner szukał tylko pozytywów: - Krzysiek i Arek są ważnymi postaciami tej reprezentacji. Jestem bardzo zadowolony z ich bramek. Oni mają niesamowitą klasę i już niejednokrotnie to udowodnili.

Piątek zdobył pierwszą bramkę od 14 czerwca - jego strzelecka niemoc trwała blisko 10 godzin (564 minuty w 7 meczach). Milik czekał na trafienie miesiąc krócej, od 19 lipca. Nie strzelił gola w 6 kolejnych występach, łącznie przez 463 minut.

- Dla każdego napastnika zdobycie bramki po długim okresie bez trafienia jest bardzo ważne. Tym bardziej w sytuacji w jakiej znalazł się Arek. Mam nadzieję, że bramka pomoże mu i coś się zmieni w Neapolu. Te gole to dla obu nagroda za konsekwencję, pracę i pokorę, z jaką przyjeżdżają na reprezentację - skomentował Brzęczek.

Milik i Piątek zagrali w środę obok siebie, ponieważ odpoczywał Robert Lewandowski, ale selekcjoner zdradził, że w niedzielnym meczu Ligi Narodów przeciwko Włochom znów może postawić na duet napastników. W parze z "Lewym" grali już zarówno Milik jak i Piątek.

Mecz 3. kolejki Ligi Narodów Polska - Włochy w niedzielę 11 października o godz. 20:45.

Kto powinien zagrać przeciwko Włochom obok Roberta Lewandowskiego?