Anglia wygrała wyspiarskie starcie. Belgia zatrzymana po 12 zwycięstwach

Anglia wygrała 3:0 w prestiżowym meczu towarzyskim z reprezentacją Walii. Belgia straciła prowadzenie w ostatnich minutach spotkania z Wybrzeżem Kości Słoniowej i zremisowała 1:1.

radość piłkarzy Anglii PAP/EPA / Glyn Kirk / POOL / Na zdjęciu: radość piłkarzy Anglii
Przed konfrontacją na stadionie Wembley reprezentacja Walii mogła pochwalić się serią ośmiu meczów bez porażki, a jej bardziej utytułowany przeciwnik pięciu. Z drugiej strony Anglia broniła statusu niepokonanej w konfrontacjach ze Smokami. Tylko w jednym z wcześniejszych 11 meczów nie zwyciężyła z regionalnym przeciwnikiem.

W 20. minucie Dominic Calvert-Lewin strzelił głową na 1:0 dla Anglii po efektownym rajdzie oraz dośrodkowaniu Jacka Grealisha. Po przerwie nad wynikiem popracowali Conor Coady i Danny Ings, dzięki czemu podopieczni Garetha Southgate'a wygrali 3:0.

Belgia wyłącznie zwyciężała od listopada 2018 roku. Wygranych meczów zebrało się 12. W tym okresie strzeliła 47 goli, a straciła zaledwie cztery. W czwartek drużyna z Beneluksu zmierzyła się z Wybrzeżem Kości Słoniowej i był to jej pierwszy przeciwnik spoza Europy od czasu ćwierćfinału mundialu na rosyjskich boiskach, w którym zwyciężyła 2:1 z Brazylią. Jak się okazało, znalazł on sposób na zatrzymanie podopiecznych Roberto Martineza.

Wybrzeże Kości Słoniowej poradziło sobie w pierwszej połowie z atakami gospodarzy i nie pozwoliło na oddanie strzału celnego drużynie, w której nie grali Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku czy Dries Mertens. Belgia dopiero w przerwie wymyśliła dobry sposób na przeprowadzenie ataku i w 53. minucie prowadzenie dał jej Michy Batshuayi. Gospodarze nie utrzymali zaliczki, a gola na 1:1 strzelił Franck Kessie z rzutu karnego w 86. minucie.