Serie A. Arkadiusz Reca wyróżniony za mecz z Juventusem. "Pociąg na lewej stronie"

Beniaminek Crotone sensacyjnie zremisował z Juventusem 1:1. Jednym z bohaterów spotkania był Arkadiusz Reca, którego docenili włoscy dziennikarze.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Na zdjęciu od lewej: Simeon Touchukwu Nwanko, Arkadiusz Reca oraz Milos Vulic Getty Images / Getty Images / Na zdjęciu od lewej: Simeon Touchukwu Nwanko, Arkadiusz Reca oraz Milos Vulic
Kolejne dwa punkty w tym sezonie Serie A stracił Juventus FC. Mistrzowie Włoch niespodziewanie zremisowali na wyjeździe z FC Crotone. Mecz kapitalnie rozpoczął się dla gospodarzy - już w 11. minucie rzut karny wywalczył Arkadiusz Reca, którego sfaulował Leonardo Bonucci. Kilka chwil później Alvaro Morata doprowadził do wyrównania, a wynik już się nie zmienił (więcej TUTAJ).

Okazuje się, że reprezentant Polski zwrócił uwagę także włoskich mediów. "Pociąg na lewej stronie. Wywalczył rzut karny, centrował, pokazywał się. Bardzo dobry mecz w pierwszej połowie, radził sobie też po przerwie" - czytamy na włoskiej odsłonie Eurosportu. Reca w skali od 1 do 10 uzyskał ocenę "7". Z obu drużyn równie wysoko oceniono tylko Simeona Nwankwo i Moratę.

Również od "calciomercato.com" Polak otrzymał "7". "Pokazał, że się nie boi i może biegać po całej flance bez oznak zmęczenia. Wywalczył rzut karny, pięknie zagrał do Perreiry, który miał piłkę na 2:1" - czytamy. Żaden piłkarz nie został oceniony wyżej, a według serwisu równie dobry mecz rozegrali jedynie Luca Cigarini, Junior Messias i Morata.

"6.5" Reca otrzymał od włoskiej odsłony "Goal.com". "Stwarzał problemy na prawej stronie Juventusu". "Robił, co chciał po lewej stronie od wrzutek po rajdy w pole karne" - dodaje "Corriere dello Sport", również przy nocie "6.5".

Tak samo Polaka ocenił "Tuttomercato.web". "Nigdy się nie zatrzymuje" - czytamy w uzasadnieniu.

Reca od lata 2018 r. jest piłkarzem Atalanty. W poprzednim sezonie był wypożyczony do SPAL, a obecnie na takiej samej zasadzie gra w Crotone. Dotychczas wystąpił w każdym z trzech spotkań beniaminka w Serie A, a dwa razy wybiegał w podstawowej jedenastce. Spotkanie beniaminka z Juventusem z ławki rezerwowych obserwował Wojciech Szczęsny. Tym razem trener dał szansę pokazania się Gianluigiemu Buffonowi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Arkadiusz Reca powinien grać w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski?