Bundesliga. Remisowa niedziela. Pierwszy punkt Schalke 04 Gelsenkirchen

Schalke 04 Gelsenkirchen zdobyło swój pierwszy punkt w tym sezonie Bundesligi. Zespół z Zagłębia Ruhry zremisowął z 1.FC Unionem Berlin 1:1. Remis padł także w starciu 1.FC Koeln z Eintrachtem Frankfurt.

Łukasz Witczyk
Christopher Trimmel (z lewej) i Goncalo Paciencia PAP/EPA / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Christopher Trimmel (z lewej) i Goncalo Paciencia
Niedzielne spotkania Bundesligi miały podobne przebiegi. W obu prowadzenie obejmowali goście, a miejscowi zdołali odrobić straty i mecze kończyły się remisami 1:1. W Kolonii w doliczonym czasie pierwszej połowy gola dla Eintrachtu Frankfurt strzelił Andre Silva, który wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron ekipa 1.FC Koeln rzuciła się do odrabiania strat i udało się tego dokonać w 52. minucie. Wtedy z prawego skrzydła dośrodkował Kingsley Ehizibue, a w polu karnym piłka trafiła do Ondreja Dudy. Były piłkarz Legii Warszawa huknął bez zastanowienia i pokonał golkipera rywali.

Pierwszy punkt w tym sezonie zdobyła drużyna Schalke 04 Gelsenkirchen. Nie przyszło to jednak łatwo. W 55. minucie meczu prowadzenie objął 1.FC Union Berlin. Christopher Trimmel dograł piłkę w pole karne, a tam głową strącił ją Marvin Friedrich, czym zmylił golkipera. Schalke wyrównało w 69. minucie za sprawą Goncalo Paciencii.