Premier League. Leeds - Wolverhampton. Porażka beniaminka. Cały mecz Mateusza Klicha

Beniaminek Premier League Leeds United przegrał po raz drugi w sezonie. Drużyna, której barw broni Mateusz Klich, uległa na własnym stadionie piłkarzom Wolverhampton 0:1.

Michał Piegza
Mateusz Klich Getty Images / Paul Ellis - Pool/ / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Od początku meczu więcej z gry mieli gospodarze. Goście nastawili się głównie na obronę remisu i sporadycznie atakowali.

Akcje Leeds starał się początkowo napędzać Mateusz Klich, który dobrymi podaniami uruchamiał partnerów. Beniaminek Premier League w 1. połowie nie stworzył sobie jednak klarownej okazji.

Miejscowi oddali kilka uderzeń na bramkę rywala. W 4. minucie okazję miał Patrick Bamford. Snajper uderzał z pola karnego, jednak pomylił się o metr. Dwie minuty później napastnik trafił do bramki głową, ale uczynił to ze spalonego. Z kolei w 16. minucie obok słupka uderzył Helder Costa.

Im dłużej trwała 1. połowa, tym ataki Leeds były mniej przekonujące. To goście w doliczonym czasie premierowej odsłony mogli zdobyć gola. Po zagraniu na jedenasty metr mocno przymierzył Daniel Podence, strzał instynktownie odbił bramkarz.

Po przerwie lepiej prezentowali się goście. W 53. minucie piłka znalazła się w bramce Leeds. Do bramki trafił Romain Saiss. Po analizie powtórek sędzia trafienie anulował, dopatrując się spalonego.

Gracze Wolverhampton byli po przerwie lepsi i na dwadzieścia minut przed końcem zdobyli zwycięską bramkę. Indywidualną akcję przeprowadził Raul Jimenez. Zawodnik Wilków biegł z piłką wzdłuż linii pola karnego. W końcu znalazł miejsce do oddania strzału. Tor lotu piłki zmienił Kalvin Phillips i futbolówka wpadła do bramki.

Miejscowi, przegrywając, zaatakowali, ale stworzyli sobie tylko jedną bramkową okazję. W 80. minucie rezerwowy Pablo Hernandez uderzał z pola karnego. Piłka po rykoszecie wpadła na bramkę.

W końcówce gracze Wilków bez większych problemów dowieźli skromne prowadzenie do końca. Dzięki trzem punktom goście w Premier League awansowali z 15. na 6. miejsce.

Leeds United - Wolverhampton Wanderers 0:1 (0:0)
0:1 - Raul Jimenez 70'

Leeds United: Ilan Meslier - Luke Ayling, Robin Koch, Pascal Struijk (75' Pablo Hernandez), Stuart Dallas - Kalvin Phillips - Helder Costa (71' Ian Povedo-Ocampo), Rodrigo Moreno, Mateusz Klich, Jack Harrison (82' Raphinha) - Patrick Bamford.

Wolverhampton Wanderers: Rui Patricio - Willy Boly, Conor Coady, Max Kilman - Nelson Semedo, Leander Dendoncker, Joao Moutinho (82' Ruben Neves), Pedro Neto (89' Marcal), Romain Saiss - Raul Jimenez, Daniel Podence (65' Adama Traore).

Żółte kartki: Ayling, Phillips (Leeds) oraz Moutinho (Wolverhampton).

Sędzia: David Coote.

Czytaj także: Nowe fakty ws. Garetha Bale'a. Zaskakujące zachowanie Walijczyka Premier League. Tottenham Hotspur - West Ham United. Fabiański i spółka przegrywali 0:3, ale zremisowali 3:3!

Leeds United zakończy 2020 rok w pierwszej dziesiątce Premier League?