Liga Mistrzów. Ogromne osłabienia Realu Madryt. Sergio Ramos i Eden Hazard nie zagrają na inaugurację Ligi Mistrzów

Już wiadomo, że Eden Hazard i Sergio Ramos nie wystąpią w środowym meczu przeciwko Szachatarowi Donieck. Informację potwierdził trener Zinedine Zidane na przedmeczowej konferencji prasowej.

Mateusz Byczkowski
Sergio Ramos Getty Images / David Aliaga / Na zdjęciu: Sergio Ramos
Eden Hazard pod koniec września doznał kontuzji na zgrupowaniu reprezentacji Belgii. Początkowo miał pauzować przez 3-4 tygodnie. Według dziennika "Marca" uraz pomocnika okazała się poważniejszy i do końca października Belg na pewno nie zagra.

Sergio Ramos także będzie nieobecny w środowym spotkaniu przeciwko Szachtarowi Donieck. Hiszpański obrońca doznał kontuzji w ostatnim ligowym meczu z Cadiz CF (0:1). Obrońca Realu Madryt po starciu z rywalem w pierwszej połowie został zmieniony w przerwie.

- Nie będziemy nikogo ryzykować - powiedział trener Zinedine Zidane. Szkoleniowiec ma na uwadze, że w środowym starciu z Szachtarem, hiszpański obrońca mógłby pogłębić swój uraz. A przecież już na 24 października jest zaplanowane El Clasico, w którym kluczowy stoper musi wystąpić.

Historia meczów Królewskich w Lidze Mistrzów bez Ramosa jest fatalna. Mistrzowie Hiszpanii z ubiegłego sezonu przegrali aż sześć ostatnich spotkań w tych rozgrywkach bez doświadczonego stopera.

W starciu z Szachtarem Donieck na środku obrony zagra zapewne duet Eder Militao - Raphael Varane. Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 18:55.