Koronawirus. Szpital polowy w Centrum Konferencyjnym przy ul. Rakietowej. Stadion Miejski we Wrocławiu odrzucony

Getty Images / Mauricio Bazilio/Rio de Janeiro State Department of Health / Na zdjęciu: szpital polowy
Getty Images / Mauricio Bazilio/Rio de Janeiro State Department of Health / Na zdjęciu: szpital polowy

Centrum Konferencyjne przy ul. Rakietowej we Wrocławiu wkrótce zamieni się w szpital polowy. Miejsce, gdzie wcześniej funkcjonował m.in. tor wyścigowy, zostało uznane za najlepszą opcję. Odpadła za to kandydatura Stadionu Miejskiego.

Wrocław za kilka tygodni będzie mieć swój szpital polowy. Powstanie on w Centrum Konferencyjnym przy ul. Rakietowej, gdzie jeszcze parę lat temu działał tor wyścigowy, na którym wrocławianie mogli się szkolić z zakresu jazdy motocyklem czy samochodem. W czwartek swoją decyzję oficjalnie ogłosił wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Szpital polowy we Wrocławiu będzie gotowy najwcześniej za kilka tygodni. Obecnie trwają rozmowy z właścicielem obiektu, co do ceny za jego wynajem.

O wyborze Centrum Konferencyjnym przy ul. Rakietowej zadecydowały przede wszystkim dwa czynniki - łatwy dojazd, bo znajduje się ono blisko Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz możliwość szybkiego dostosowania pomieszczeń na potrzeby szpitala.

Wybór centrum przy ul. Rakietowej, gdzie oprócz sal konferencyjnych znajdują się hotel i restauracja, to efekt pracy specjalnie powołanego zespołu. Skreślił on kandydatury innych wrocławskich obiektów - Stadionu Miejskiego, Hali Stulecia, Hali Orbita, dawnego szpitala przy ul. Traugutta czy opuszczonych klinik przy ul. Chałubińskiego.

Decyzja wojewody oznacza, że wrocławskim sportowcom nie grozi opuszczenie swoich obiektów i konieczność rozgrywania meczów w innych miejscach. Ze Stadionu Miejskiego na co dzień korzystają piłkarze Śląska Wrocław. W Hali Orbita swoje spotkania grają z kolei siatkarze eWinner Gwardii Wrocław, siatkarki #VolleyWrocław, koszykarze WKS Śląska Wrocław i szczypiorniści Śląska Wrocław.

Szpital polowy przy ul. Rakietowej we Wrocławiu ma pomieścić ok. 300-350 chorych na COVID-19. Równocześnie znajdzie się tam ok. 50 respiratorów, które będą pomagać w oddychaniu najciężej dotkniętym przez koronawirusa.

Budowa szpitala polowego we Wrocławiu to kolejne działania podjęte przez władze regionu w dobie pandemii koronawirusa. W środę działalność rozpoczęło izolatorium dla chorych na COVID-19, w które przekształcił się Hotel Wieniawa przy ul. Gajowickiej. Jako że placówka tymczasowa przy ul. Rakietowej ma być gotowa dopiero za kilka tygodni, a chorych na koronawirusa przybywa w lawinowym tempie, to pozostałe szpitale na Dolnym Śląsku mają tworzyć kolejne łóżka "covidowe" kosztem normalnych.

Czytaj także:
Szpitale na obiektach sportowych. Tak to zrobili w innych krajach
Robert Lewandowski zaapelował ws. noszenia maseczek

ZOBACZ WIDEO: Branża fitness nie wytrzyma kolejnych obostrzeń. "U nas nawet tłumów nie ma, więc o co chodzi?"

Źródło artykułu: