Serie A: Lazio wygrało z Bologna FC. Łukasz Skorupski pokonany przez liderów z Rzymu

Lazio nie zaprezentowało się nawet w połowie tak dobrze jak w meczu Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund, ale pokonać Bologna FC zdołało. Do wyniku 2:1 doprowadzili najlepszy asystent poprzedniego sezonu Luis Alberto oraz strzelec Ciro Immobile.

Łukasz Skorupski łapie piłkę PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski łapie piłkę
Przed meczem Lazio w Lidze Mistrzów przypominano, że odbieranie Biancocelestich przez pryzmat nieudanych występów w Serie A może być złudne. Przekonała się o tym boleśnie Borussia Dortmund, która miała problem z energicznymi i wzorowo przygotowanymi taktycznie podopiecznymi Simone Inzaghiego. Rzymianie wygrali 3:1. W sobotę podstawowe pytanie brzmiało, jaką twarz tym razem pokaże Lazio na włoskim podwórku.

Pierwsza połowa nie wyglądała dobrze w wykonaniu zespołu ze Stadio Olimpico. Simone Inzaghi nie zamierzał bezczynnie przyglądać się temu i w 42. minucie przeprowadził podwójną zmianę. Ofiarami złości szkoleniowca byli Adam Marusić oraz Lucas Leiva, którzy zostali wymienieni na Manuela Lazzarego i Gonzalo Escalante.

Wstrząs pomógł obudzić się gospodarzom, a do zwycięstwa poprowadzili ich liderzy zespołu. W 54. minucie Luis Alberto huknął pod poprzeczkę z kilkunastu metrów na zakończenie indywidualnego rajdu, a w 76. minucie Ciro Immobile główkował z bliska na 2:0 po dośrodkowaniu Mohameda Faresa. Łukasz Skorupski w obu tych sytuacjach nie miał dużych szans na zatrzymanie piłki, a Bologna FC straciła minimum gola w 38. meczu z rzędu.

Bologna przez lata nie wygrała z Lazio na Stadio Olimpico i nie przerwała tej niemocy w sobotę. Podopieczni byłego rzymianina Sinisy Mihajlovicia strzelili gola w doliczonym czasie. Dzięki trafieniu Lorenzo De Silvestriego na 1:2 mocno podniosła się temperatura w końcówce spotkania. Doprowadzić do remisu nie udało się jednak żadnemu z gości.

Lazio - Bologna FC 2:1 (0:0)
1:0 - Luis Alberto 54'
2:0 - Ciro Immobile 76'
2:1 - Lorenzo De Silvestri 90'

Lazio: Pepe Reina - Patric, Wesley Hoedt, Francesco Acerbi - Adam Marusić (42' Manuel Lazzari), Jean-Daniel Akpa Akpro, Lucas Leiva (42' Gonzalo Escalante, 79' Marco Parolo), Luis Alberto (79' Andreas Pereira), Mohamed Fares - Ciro Immobile, Joaquin Correa (63' Vedat Muriqi)

Bologna: Łukasz Skorupski - Lorenzo De Silvestri, Danilo Larangeira, Takehiro Tomiyasu, Aaron Hickey (89' Stefano Denswil) - Jerdy Schouten, Mattias Svanberg (72' Andri Fannar Baldursson) - Riccardo Orsolini (80' Emanuel Vignato), Roberto Soriano, Nicola Sansone (80' Federico Santander) - Rodrigo Palacio (72' Musa Barrow)

Żółte kartki: Acerbi, Hoedt, Akpa-Akpro (Lazio) oraz Tomiyasu, Svanberg (Bologna)

Sędzia: Masssimiliano Irrati