Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Marcus Rashford zaapelował do premiera Wielkiej Brytanii. Media twierdzą, że nie dostał odpowiedzi

Marcus Rashford bardzo mocno angażuje się w pomoc tym, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach. Napastnik Manchesteru United wezwał do działania również m.in. premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. Ten - zdaniem mediów - nie zareagował.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Marcus Rashford (Manchester United) Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Marcus Rashford (Manchester United)

Marcus Rashford ma wielkie serce. Nie zamierza przechodzić obojętnie obok problemów wielu rodzin. W czerwcu prowadził kampanię na rzecz przedłużenia na czas wakacji możliwości korzystania z bonów żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin.

Działania piłkarza przyniosły efekt. Rząd przychylił się do prośby i zostawił bony na wakacje. Ta pomoc została wykorzystana przez 1,3 mln dzieci. Starania zawodnika doceniono - został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Sky News ujawnia, że w pierwszych dniach września Rashford postawił na kontynuację swoich działań. Zdecydował się na napisanie dwóch listów. Jeden z nich miał charakter publiczny i został skierowany do wszystkich posłów, a drugi wysłał do premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwulatek zachwyca. Może być w przyszłości nowym Messim

Piłkarz dziękował a to, że rząd wydłużył możliwość korzystania z bonów żywnościowych. Zaznaczył jednocześnie, że to tylko doraźne rozwiązanie i że potrzeba dalszych działań na rzecz walki z niedożywieniem dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.

Johnson został wezwany do tego, by włączyć się w długofalowe przedsięwzięcie, którego celem jest wsparcie najuboższych. Sky News donosi, że napastnik Manchesteru United nie otrzymał żadnej odpowiedzi od szefa brytyjskiego rządu.

Czytaj także:
> Robert Lewandowski zaskoczył Hansiego Flicka. Chodzi o zmianę

> Manchester City zaczyna naciskać. Pep Guardiola musi zdecydować

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×