Liga Mistrzów. Sevilla FC - Stade Rennais. Trzy punkty zostały w Hiszpanii. Filmowa akcja bramkowa

W meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów Sevilla FC 1:0 pokonała Stade Rennais. Gospodarze na gola czekali do 56. minuty, kiedy po pięknej akcji do siatki gości trafił Luuk de Jong.

Michał Piegza
Luuk de Jong PAP/EPA / JOSE MANUEL VIDAL / Na zdjęciu: Luuk de Jong
Po remisie w 1. kolejce Ligi Mistrzów i wygranej Chelsea z Kranodarem piłkarze Sevilli, nie chcąc tracić dystansu do angielskiej drużyny, musieli pokonać Stade Rennais.

Zwycięzcy Ligi Europy od początku ruszyli na rywala. Już w 4. minucie Sevilla była blisko gola. Wówczas tuż obok słupka uderzył Lucas Ocampos. Chwilę później niepewnie interweniował Alfred Gomis, który odbił przed siebie strzał Jesusa Navasa.

Na kolejną dobrą okazję, cały czas szukający gola, gospodarze musieli czekać do 27. minuty. Z ośmiu metrów uderzał Ocampos, jednak bramkarz do spółki z ofiarnie interweniującym obrońcą wyekspediowali piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później po dośrodkowaniu i strzale Julesa Kounde futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej wybił obrońca.

Defensywę gości udało się miejscowym rozmontować jedenaście minut po przerwie. Akcja była przedniej urody. Z lewej strony, niemal tuż z linii bocznej, na jedenasty metr dośrodkował Marcos Acuna, a nadbiegający Luuk de Jong przyłożył nogę i skierował piłkę tuż przy słupku. Bramkarz nie miał szans.

Przegrywając francuska drużyna nie była w stanie skutecznie odpowiedzieć gospodarzom. To miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie. Jednak w 63. minucie de Jong nie zachował zbyt dużej precyzji i uderzając głową nie był w stanie pokonać bramkarza.

Goście swoją szansę mieli w 70. minucie, kiedy strzał z rzutu wolnego Clementa Greniera zdołał obronić Yassine Bounou. Spokojną końcówkę gospodarze mogli sobie zapewnić w 79. minucie. Próba Joana Jordana zatrzymał się na poprzeczce.

Sevilli udało się dowieźć do końca jednobramkowe prowadzenie. Dzięki trzem punktom hiszpańska drużyna ma tyle samo "oczek" co lider grupy Chelsea.

Sevilla FC - Stade Rennais 1:0 (0:0)
1:0 - Luuk de Jong 56'

Sevilla FC: Bounou - Navas, Carlos, Kounde, Acuna - Jordan (89' Gudelj), Fernando, Torres (76' Rakitić) - Ocampos, de Jong (85' En-Nesyri), Munir (85' Vazquez).

Stade Rennais: Gomis - Traore, Da Silva, Rugani (17' Aguerd), Soppy (77' Dalbert) - Grenier (77' Del Castillo), Martin, Bourigeaud (49' Siliki) - Doku, Guirassy, Terrier.

Żółte kartki: Torres, Acuna (Sevilla) oraz Siliki, Martin, Da Silva (Stade Rennais).

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja).

Czytaj także: Liga Mistrzów. Liverpool FC - FC Midtjylland. Pewna wygrana mistrzów Anglii. Emocje w Bergamo Liga Mistrzów. Twitter po meczu Lokomotiw - Bayern. Zauważono wielkie osiągnięcie Bawarczyków