Reprezentacja Polski kobiet wykonała zadanie. Mołdawia wysoko pokonana

Październikowe zgrupowanie było udane dla reprezentacji Polski kobiet. We wtorek odniosła ona zwycięstwo 3:0 z Mołdawią i pozostaje kandydatem do awansu do Euro 2022.

Agata Tarczyńska i Weronika Zawistowska (z prawej) PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Agata Tarczyńska i Weronika Zawistowska (z prawej)
Polska potrzebowała mniej czasu na strzelenie pierwszego gola niż w poprzednim, wygranym 3:0 meczu z Azerbejdżanem. W 16. minucie Paulina Dudek wykorzystała dobre rozegranie rzutu wolnego przez Joannę Wróblewską. Kolejną karą dla Mołdawianek za faule w niebezpiecznych dla nich miejscach boiska był gol na 2:0. Adriana Achcińska strzeliła z rzutu karnego przyznanego za przewinienie na Weronice Zawistowskiej.

Sytuacja była spokojna. W konfrontacji z 92. zespołem w rankingu FIFA dwubramkowa przewaga była dużym kapitałem. Drużyna Miłosza Stępińskiego radziła sobie dobrze bez swoich największych postaci w ostatnich latach Katarzyny Kiedrzynek oraz Ewy Pajor.

Przyjezdne rozgrywały piłkę wysoko, a Mołdawia, mimo niekorzystnego wyniku, chowała się często w jedenastu na własnej połowie boiska. Wprowadzona w przerwie Dominika Kopińska strzeliła gola na 3:0 w 70. minucie. Między gospodyniami zachowała się najbardziej przytomnie i dobiła strzał Dominiki Grabowskiej, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Na połowie Polek prawie nic się nie działo i Anna Szymańska zachowała czyste konto. Bardziej zanosiło się na kolejne gole Polski niż honorowy rywala.

Po zwycięstwie w Mołdawii drużyna Stępińskiego jest liderem w grupie eliminacji Euro 2022. Dobra wiadomość jest taka, że Polki mają los w swoich rękach, a zła, że wywalczenie awansu jest nadal trudnym zadaniem. W ostatnim meczu, 1 grudnia, zagrają na wyjeździe z silną Hiszpanią. Biało-Czerwone stoją przed szansą wystąpienia w dużej imprezie piłkarskiej po raz pierwszy w historii.

Mołdawia - Polska 0:3 (0:2)
0:1 - Paulina Dudek 16'
0:2 - Adriana Achcińska (k.) 40'
0:3 - Dominika Kopińska 71'

Polska: Anna Szymańska - Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Jolanta Siwińska, Dominika Grabowska (77' Gabriela Grzywińska), Joanna Wróblewska (46' Patrycja Balcerzak), Adriana Achcińska, Emilia Zdunek, Weronika Zawistowska (77' Zofia Buszewska), Agnieszka Winczo (46' Dominika Kopińska), Kinga Kozak (71' Paulina Filipczak)