Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Adwokat Roberta Lewandowskiego: To książkowy przykład szantażu

Prokuratura w Warszawie przesłuchała Cezarego Kucharskiego w sprawie rzekomego szantażowania Roberta Lewandowskiego. - Dowody są jednoznaczne, porażające - mówi nam profesor Tomasz Siemiątkowski, adwokat piłkarza. Podejrzany usłyszał już zarzuty.
Marek Wawrzynowski
Marek Wawrzynowski
Na zdjęciu Cezary Kucharski i Robert Lewandowski Newspix / Na zdjęciu Cezary Kucharski i Robert Lewandowski

- Na początku października złożyłem zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa szantażu przez pana Cezarego Kucharskiego względem pana Roberta Lewandowskiego. Kwota szantażu wynosi 20 milionów euro - mówi nam profesor Tomasz Siemiątkowski. Adwokat Roberta Lewandowskiego uważa, że ma bardzo mocne dowody w sprawie przeciwko Cezaremu Kucharskiemu, byłemu agentowi piłkarza.

- Jeśli chodzi o wątek kryminalny, dowody w moim przekonaniu są bardzo mocne i jednoznaczne, powiedziałbym porażające. Jako prawnik powiedziałbym, że wygląda to na książkowy przykład szantażu - zaznacza.

Jednocześnie prosi, by nie łączyć sprawy z procesem o 39 milionów złotych, który Kucharski wytoczył piłkarzowi. Kucharski, wychodząc ze spółki, wycenił na tyle swoje udziały.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: cudowna bramka w Copa Libertadores. Z 25 metrów idealnie pod poprzeczkę!

- Chcę zaznaczyć, że ta sprawa nie ma nic wspólnego z pozwem pana Kucharskiego. To są dwie różne sprawy, nie należy ich łączyć. Jesteśmy gotowi na spór sądowy dotyczący biznesowych rozliczeń między panami Lewandowskim i Kucharskim - zaznacza Siemiątkowski.

Przypomnijmy, że 17-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej i były menadżer Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski został zatrzymany przez Komendę Stołeczną Policji we wtorek rano. Zatrzymanie jest związane z rzekomym kierowaniem gróźb karalnych wobec piłkarza Bayernu.
- Zatrzymanie ma związek z prowadzonym od kilku tygodni śledztwem w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Przedmiotem tego śledztwa jest czyn polegający na kierowaniu gróźb karalnych wobec wybitnego polskiego reprezentanta, Roberta Lewandowskiego, celem zmuszenia pokrzywdzonego do zapłaty kwoty 20 mln euro - powiedział nam rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś.

Wieczorem Saduś mówił dla TVPSport: "Dokładna treść zarzutu, ogłoszonego dziś o godzinie 14:00, zostanie podana po zakończeniu czynności. Zatrzymany wciąż składa wyjaśnienia. Do zakończenia przesłuchania nie chcemy ujawniać zarzutu".
Funkcjonariusze dokonali przeszukania mieszkania Cezarego Kucharskiego w celu zabezpieczenia dowodów, które mogą okazać się przydatne w śledztwie. Prokuratura dysponuje już konkretnymi dowodami.

Z nieoficjalnych informacji stacji TVN24 wynika, że Kucharskiemu mogą zostać postawione zarzuty z artykułu 191 par. 1 Kodeksu Karnego, który mówi m.in. o "bezprawnej groźbie w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania zaniechania lub znoszenia". Podlega to karze do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12):
 • kemod Zgłoś komentarz
  typowy przedstawiciel PO, najpierw do sejmu po immunitet, a potem kręcenie lodów, nihil novi, ale wierzymy że dostanie, ale wyrok za szantaż.
  • Fan Barca Zgłoś komentarz
   Kucharski były polityk platformy więc to jasne że chciał drugiego Polaka okraść. Zresztą jakby był w pisie też by chciał go okraść xD
   • henryabor Zgłoś komentarz
    Dowody są bardzo mocne, jednoznaczne i porażające-orzekł wynajęty za grubą kasę palestrantr Lessiego. Problem w tym, że musi to jeszcze potwierdzić sąd! A przy tym Lessi najpierw
    Czytaj całość
    musi jeszcze udowodnić, że wszelkie podatki od swoich apanaży rzetelnie odprowadzał! Być może Kucharz jedynie nieśmiało napomknął Lessiemu o jego podatkowych przekrętach? Chyba, że Kucharz był na tyle nieostrożny i wszystkie dowody przekrętów podatkowych Lessiego zgarnęły mu prokuratorki w służbie Football Industry?! Obym się mylił w tym przypadku! Mam nadzieję, że niemiecki finanzamt z uwagą się temu procesowi przygląda i już wie, o co w nim chodzi?!  
    • miecik Zgłoś komentarz
     Co możecie wiedzieć o rozliczeniach tych ludzi!!Pewnikiem zajmie się tym sąd..........To że lubię Roberta....nie znaczy że łykam jego linię..............poczekajmy..Jeszcze nie
     Czytaj całość
     słyszałem drugiej strony.,,,Tu chodzi tylko o kasę!..Większość już zdążyła napluć na (hienę...) Kucharskiego...........spoko ludzie..........
     • prologic Zgłoś komentarz
      W końcu musiało się stać. Przy takich kwotach pokusa unikania płacenia publicznych danin jest ogromna i wielu piłkarzy jej uległo czego przykładem jest choćby Messi. Czy Lewandowski
      Czytaj całość
      jest podatkowo kryształowy czas pokaże. A rozliczenia między kolegami Kucharski, Lewandowski bez wglądu w dokumenty, umowy mogą być tylko przedmiotem spekulacji. Skoro sprawa wyszła na jaw to znaczy, że coś jest na rzeczy. Najwyżej Lewa ograniczy kupowanie nowych torebek. Jej obraz nie dodaje punktów Lewandowskiemu, szczególnie w obecnym czasie w naszym kraju.
      • jotwu Zgłoś komentarz
       Papuga ,daj spokój.Twoje gadanie to warte funta kłaków.Zapłacił ci Lewandowski za gadanie i ty się z tego wywiązujesz.Takie gadki rób na sali sądowej,a nie mieszaj tego na
       Czytaj całość
       forum.Załapałeś?
       • xyzyx Zgłoś komentarz
        A co na to adwokat Kucharskiego? Po co mamy czytać mądrości pana najętego przez Lewandowskiego???
        • zbych22 Zgłoś komentarz
         Cezary Kucharski - Wysokość sumy komandytowej 1.000,10 złotych, Robert Lewandowski - Wysokość sumy komandytowej 49.999,90 złotych i w takiej samej wysokości wkłady umówione. I czego
         Czytaj całość
         szuka Cezary "Sęp" Kucharski? Problem w tym,że Wawrzynowski nie wie o czym pisze. Kucharski nie wyceniał udziałów na kwotę 39 mln tylko chce odszkodowania w takiej wysokości. Wawrzynowski!!!!! Jeżeli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie pisz dla własnrgo dobra bo wychodzisz na kompletnego ..................
         • zbych22 Zgłoś komentarz
          "Kucharski, wychodząc ze spółki, wycenił na tyle swoje udziały"- to może Wawrzynowski zada sobie trud i poda ile to udziałów miał w firmie Kucharski.
          • zbych22 Zgłoś komentarz
           Wielkie to szczęście,że porażająca wiadomość nie poraziła śmiertelnie Wawrzynowskiego.Same porażające i przerażające wiadomości w SF i jak tu żyć?
           • prym Zgłoś komentarz
            Hiena się porwała na Lwa ,tak to wygląda z grubsza.Hieny mogą zaatakować Lwa tylko w grupie.Sama Hiena skazana jest na pożarcie przez Lwa.To nawet wiedzą dzieci z bajek! Kucharski nie ma
            Czytaj całość
            tej wiedzy?
            • mattii Zgłoś komentarz
             Będzie ciekawy meczyk. Kuchar idzie na całość.Musi mieć mocne karty w ręku albo tylko stalowe nerwy.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×