Liga Mistrzów: Inter Mediolan raził nieskutecznością. Szachtar Donieck nie pęka przed mocarzami

Inter Mediolan nie potrafił potwierdzić przewagi, obijał poprzeczkę, nie trafił do pustej bramki. Szachtar Donieck po odniesieniu zwycięstwa z Realem Madryt zremisował 0:0 z wicemistrzem Włoch.

Mateus Cardoso Lemos Martins Tete i Alessandro Bastoni PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: Mateus Cardoso Lemos Martins Tete i Alessandro Bastoni
Szachtar Donieck zmierzył się z Interem Mediolan drugi raz po piłkarskim lockdownie. W półfinale Ligi Europy wyraźnie lepiej zaprezentowali się wicemistrzowie Włoch, którzy w Duesseldorfie zdemolowali przeciwnika 5:0. Pierwsze skrzypce zagrali napastnicy Romelu Lukaku i Lautaro Martinez, na których zatrzymanie Szachtar nie miał pomysłu.

Belg i Argentyńczyk zagrali ponownie od początku. Romelu Lukaku wykreował pierwszą dogodną szansę na strzelenie gola. Najskuteczniejszy napastnik Interu odrobinę zaplątał się z konfrontacji z Anatolijem Trubinem, ale jeszcze przytomnie wycofał piłkę na linię pola karnego do Nicolo Barelli. Reprezentant Włoch huknął stamtąd w poprzeczkę Szachtara.

Im dłużej trwał pojedynek, tym więcej szczęścia mieli gospodarze. W 42. minucie Romelu Lukaku zabrał się za wykonanie rzutu wolnego blisko pola karnego i swoim uderzeniem po raz drugi tego wieczoru ostemplował poprzeczkę. Tym razem ważna była też interwencja Anatolija Trubina, który trącił piłkę końcami palców. Inter w pierwszej połowie nie tylko obijał obramowanie, ale też miał przewagę w uderzeniach celnych 3:1.

Nerazzurri najwyraźniej wystrzelali się w maju i tym razem zawodziła ich skuteczność. W 54. minucie nie było usprawiedliwienia dla Lautaro Martineza, który znalazł się przy piłce po strzale Marcelo Brozovicia oraz interwencji Anatolija Trubina. Bramkarz Szachtara był już na łopatkach, mimo to Argentyńczyk nie przymierzył do odsłoniętej siatki. Lautaro złapał się za głowę i trudno było o bardziej wymowny komentarz. Antonio Conte jako pierwszego zdjął właśnie Martineza. Były też inne zmiany, ale nie było zmiany wyniku.

Szachtar Donieck - Inter Mediolan 0:0

Szachtar: Anatolij Trubin – Dodo, Dawit Choczolawa (62' Mykoła Matwijenko), Walerij Bondar, Wiktor Kornijenko - Marlos (88' Alan Patrick), Maycon - Tete, Marcos Antonio, Manor Solomon – Dentinho (14' Taison)

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio (79' Matteo Darmian), Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Achraf Hakimi, Nicolo Barella, Marcelo Brozović, Arturo Vidal (79' Christian Eriksen), Ashley Young (85' Andrea Pinamonti) - Romelu Lukaku, Lautaro Martinez (72' Ivan Perisić)

Żółte kartki: Bastoni, Vidal (Inter)

Sędzia: Georgi Kabakow (Bułgaria)