Liga Europy: AC Milan wygrał wysoko, Tottenham Hotspur zawiódł. Na kilku stadionach strzelano seryjnie

AC Milan nie traci rozpędu i odniósł zwycięstwo 3:0 ze Spartą Praga. Znacznie gorzej zaprezentował się Tottenham Hotspur, a i Villarreal CF miał problem ze swoim przeciwnikiem. Patryk Klimala obejrzał mecz Celticu z ławki rezerwowych.

Brahim Diaz PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Brahim Diaz
AC Milan stracił w poniedziałek pierwsze punkty w lidze włoskiej. Rossoneri zremisowali 3:3 z AS Romą i mieli prawo do rozczarowania tym wynikiem. W czwartek ponownie grali u siebie, a podstawowym zadaniem w meczu ze Spartą Praga był powrót do zwyciężania. Rossoneri nie opuszczali połowy przeciwnika, czego efektem był gol Brahima Diaza z podania Zlatana Ibrahimovicia. Zlatan mógł w pierwszej połowie dołożyć do asysty trafienie, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Dlatego gospodarze mogli wziąć głęboki oddech dopiero w 57. minucie po strzale na 2:0 Rafaela Leao. Podopieczni Stefano Piolego wygrali ostatecznie 3:0.

W tej samej grupie Celtic FC zremisował 2:2 z Lille OSC. Patryk Klimala spędził mecz na ławce rezerwowych i w pierwszej połowie obejrzał stamtąd dwa trafienia Mohameda Elyounoussiego. Przy drugim blisko napastnika było pięciu przeciwników, ale żaden nie przeciął płaskiego dośrodkowania i nie utrudnił oddania celnego strzału. Lille zaatakował skutecznie po przerwie i odrobiło stratę.

Tottenham Hotspur rozpoczął rywalizację w fazie grupowej zwycięstwem 3:0 z LASK-iem. Podopieczni Jose Mourinho mieli trudniejsze zadanie w Antwerpii, w której stracili gola po strzale Liora Rafaelova w 29. minucie. Steven Bergwijn, Dele Alli czy Gareth Bale'a musieli zabrać się do odrabiania strat. Nie wychodziło to za specjalnie, więc menedżer Tottenhamu wprowadził Harry'ego Kane'a, Heung-Min Sona czy Lucasa Mourę. Także te posiłki nie pomogły i ekipa z Londynu niespodziewanie przegrała 0:1.

Leicester City spożytkowało do zdobycia prowadzenia w Atenach stałe fragmenty gry. Jamie Vardy nie bez problemu, ale wykorzystał rzut karny, a Hamza Choudhury świetnie odnalazł się na zamknięciu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. AEK był w trudnej sytuacji, wywarł jeszcze presję golem kontaktowym na przeciwniku z King Power Stadium, ale wygrało 2:1 Leicester.

LASK powetował sobie wspomniane niepowodzenie w Londynie i w konfrontacji z Ludogorecem Razgrad atakował z rozmachem. W wygranym 4:3 meczu dubletem popisał się Husain Balić. Przebił jego osiągnięcie Michael Liendl, który swoim hat-trickiem dał Austriakom kolejny powód do zadowolenia. Wolfsberger AC zwyciężył 4:1 z Feyenoordem Rotterdam. Do kanonad doszło również w Gandawie i w Belgradzie. KAA Gent przegrał 1:4 z TSG 1899 Hoffenheim, a Crvena Zvezda zwyciężyła 5:1 ze Slovanem Liberec.

Villarreal CF stoczył tydzień temu pasjonujący pojedynek z Sivassporem, który zakończył się wynikiem 5:3. Konfrontacja z Karabachem Agdam w Stambule wyglądała już inaczej. Pogromca Legii Warszawa w eliminacjach Ligi Europy sprawnie odpierał liczne ataki podopiecznych Unaia Emery'ego. Nawet wyszedł na prowadzenie, ale już poważnie rozdrażniony zespół z La Ligi mocnym finiszem odwrócił rezultat na 3:1.

2. kolejka fazy grupowej:

Grupa G:

AEK Ateny - Leicester City 1:2 (0:2)
0:1 - Jamie Vardy (k.) 18'
0:2 - Hamza Choudhury 39'
1:2 - Muamer Tanković 51'

Zoria Ługańsk - SC Braga 1:2 (0:2) 0:1 - Paulinho 5' 0:2 - Nicolas Gaitan 11' 1:2 - Dmytro Iwanisenia 90'

2:0 - Rafael Leao 57'

Lille OSC - Celtic FC 2:2 (0:2) 0:1 - Mohamed Elyounoussi 28' 0:2 - Mohamed Elyounoussi 33' 1:2 - Zeki Celik 67' 2:2 - Jonathan Ikone 75'

Liga Europy, gr. H 2020/2021

1 AC Milan 6 4 1 1 12:7 13
2 Lille OSC 6 3 2 1 14:8 11
3 Sparta Praga 6 2 0 4 10:12 6
4 Celtic Glasgow 6 1 1 4 10:19 4

Grupa I:

Karabach Agdam - Villarreal CF 1:3 (0:0)
1:0 - Owusu 78'
1:1 - Yeremi Pino 80'
1:2 - Paco Alcacer 84'
1:3 - Paco Alcacer (k.) 90'

Sivasspor - Maccabi Tel Awiw 1:2 (0:0) 1:0 - Olarenwaju Kayode 55' 1:1 - Dan Biton (k.) 69' 1:2 - Dor Peretz 74'

CSKA Moskwa - Dinamo Zagrzeb 0:0

Feyenoord Rotterdam - Wolfsberger AC 1:4 (0:2) 0:1 - Michael Liendl 4' 0:2 - Michael Liendl (k.) 13' 1:2 - Steven Berghuis 54' 1:3 - Michael Liendl 60' 1:4 - Dejan Loveljić (k.) 66'

Liga Europy, gr. K 2020/2021

1 Dinamo Zagrzeb 6 4 2 0 9:1 14
2 Wolfsberger AC 6 3 1 2 7:6 10
3 Feyenoord Rotterdam 6 1 2 3 4:8 5
4 CSKA Moskwa 6 0 3 3 3:8 3

Grupa L:

KAA Gent - TSG 1899 Hoffenheim 1:4 (0:1)
0:1 - Ishak Belfodil (k.) 36'
0:2 - Florian Grillitsch 52'
0:3 - Mijat Gacinović 73'
1:3 - Tim Kleindienst 90'
1:4 - Munas Dabbur 90'

Crvena Zvezda Belgrad - Slovan Liberec 5:1 (2:1) 1:0 - El Fardou Ben Nabouhane 7' 2:0 - El Fardou Ben Nabouhane 22' 2:1 - Jan Matousek 41' 3:1 - Milan Gajić 50' 4:1 - Aleksandar Katai 67' 5:1 - Diego Falcinelli 70'